Wpis z mikrobloga

Pytanie do mirków którzy pracują na magazynie. Czy pracodawca ma prawo trzymać pracowników na ochronie w celu przeszukania po zakończeniu zmiany? U nas wygląda to tak, że na koniec zmiany wszyscy pracownicy ustawiają się w kolejce, i są losowo przeszukiwani, także ostatnia osoba wychodzi 10 minut po zakończeniu pracy. Przecież ja mam płacone do 14:00 i o tej godzinie powinienem mieć prawo wyjść z pracy, a nie czekać w bezpłatnym czasie na przeszukanie. W angielskojęzycznym internecie nie mogę nic znaleźć. Czy ktoś się orientuje jak to wygląda od strony prawnej?

#uk #wielkabrytania
  • 10
  • Odpowiedz
Czy pracodawca ma prawo


@Niezdarek: ma prawo.

U nas wygląda to tak, że na koniec zmiany wszyscy pracownicy ustawiają się w kolejce, i są losowo przeszukiwani


@Niezdarek: z reguły odbywa się to wyrywkowo ale są i kołchozy gdzie takie coś to norma. Wszystko zależy od skali kradzieży: im ich więcej tym ochrona "gorliwsza" i trzepanie częstsze.
  • Odpowiedz
@Niezdarek: bo to kołchoz a ty jesteś jedną z wielu mrówek z których zdaniem nikt się nie liczy. Możesz se co najwyżej ich do sądu podać lol
Uroki entry lvl jobs: brud, zapieprz i reguły z doopy. I albo bierzesz to na klatę albo zmieniasz pracodawcę.
  • Odpowiedz