Wpis z mikrobloga

Cześć MIrki,
zwracam się z problemem. Kilka dni temu laptop stracił na wydajności, reinstall windowsa oraz sterowników daje taki efekt. Sprzet lepiej działa na baterii niz podłaczony i w oby wypadkach beznadziejnie. Nawet nie odpala grafiki dedykowanej.

Co jest przyczyną i jak mogę zaradzić? Ktos z was siespotkałz podobna sytuacją?

Obraz to wyniki UserBenchmarka i GPU-Z
Sprzęta : HP PAVILION GMAING 15, GTX 1050, 8gb ram,

#laptopy #kiciochpyta #pomocy #komputery #zalesie
moreandmore - Cześć MIrki,
zwracam się z problemem. Kilka dni temu laptop stracił na ...

źródło: ub

Pobierz
  • 6
Co jest przyczyną i jak mogę zaradzić? Ktos z was siespotkałz podobna sytuacją?


@moreandmore: w HP to będzie zasilacz (dokładniej to żyła identyfikacyjna w kablu niskiego napięcia) lub jak masz pecha układ rozpoznający zasilacz na płycie głównej.

Jak wejdziesz do biosu, to o ile jest będzie widoczny zasilacz nie rozpoznany (o ile jest wyświetlanie tego jak w dellu czy Lenovo)

Kup zasilacz tej samej mocy co masz do HP (tylko uważaj
@wypokowy_expert: Dziękuję, niestety spodziewałem się takiego obrotu spraw. ładuje się normalnie.
Na baterii, działa z mniejszą wydajnością, powiedzmy, że prze league of legends, przed awarią latało 30 fps, teraz 10. Na ładowaniu w ogóle nie odpala. Faktycznie widać, że sama wtyczka jakby nie dochodziła do końca w laptopie, gdy wpinam zasilacz. Sprawdzę w BIOSie odpowiednią informację.
@wypokowy_expert: Bolec w środku wejścia zasilacza się przechylił, przez co całkowicie nie wchodziło w złącze laptopa. Ustawiłem go do środką kawałkiem metalu ze sprężyny. Działa jak ta lala. Dzieki za rzeczową odpowiedź, nakierowałeś mnei gdzie szukać przyczyny :)
Wypiję piwko za Ciebie dzisiaj, pozdro! :D