Wpis z mikrobloga

Czy ktokolwiek tu jeszcze grywał kiedyś w te stare gry komputerowe RTS?

Grywałem niegdyś (i do tej pory od czasu do czasu w nią grywam) w grę o nazwie Tzar: Ciężar korony oraz Twierdza z 2001 roku.
Jest to gra strategiczna RTS, która oparta jest na budowie zamku i bronieniu go przed napastnikami.
System ekonomiczny jest stosunkowo uproszczony, ale mimo to gra zawsze sprawiała mi frajdę i wiążę z bardzo ciepłe wspomnienia.
Fabuła kampanii składa się z 21 misji, w trakcie których protagonista (reprezentowany przez gracza) stara się wyzwolić kraj od zbuntowanych diuków de Puce, de Beauregard, de Truffle i de Volpe.

Co ciekawe, wyszła także kontynuacja o nazwie Twierdza: Krzyżowiec, oparta na tym samym silniku i z podobną grafiką i mechaniką.
Jest osadzona w realiach Bliskiego Wschodu.
Wprowadziła tryb pojedynków, gdzie gracz musi zabić lorda przeciwnika, by wygrać.

Zastanawiam się, czy ktokolwiek tu jeszcze w ogóle pamięta te gry?
Czy ktokolwiek je pamięta?
Czy ktoś je wspomina miło z nostalgią?
Domyślam się, że odpowiedź będzie przecząca, ale pomyślałem, że warto się spytać.

#gry #gruparatowaniapoziomu #gimbynieznajo #steam #gog
Pawci0o - Czy ktokolwiek tu jeszcze grywał kiedyś w te stare gry komputerowe RTS?

Gr...

źródło: bXIk9kqTURBXy9iMjJhY2JjNGIxNGZiMjVhMmE2NDNjMzY4N2Y1YWNkOS5qcGVnkpUDABvNAsbNAY-TBc0DFM0BvIGhMAE

Pobierz
  • 29
  • Odpowiedz
@Pawci0o: Świetne gry, sporo życia wtedy zmarnowałem przy Dark Colony, Dune 2000, CC RA1/2, Submarine Titans, AoE. W twierdzę grałem bardzo mało, kupiłem kiedyś na gogu, ale brak czasu mnie pokonał.

Do tego bardzo lubiłem zagrać w RA2 z modem Omega.
  • Odpowiedz
@Pawci0o: Grało się, pewnie. Age of Empires, The Settlers, Warcraft, Starcraft, plus mnóstwo podobnych RTSów, które ogrywało się i w większości zapominało. Z tych mniej znanych utkwiły mi w pamięci Primitive Wars, chyba ze względu na dinozaury. Twierdza to klasyka, do dzisiaj sporadycznie wracam do pierwszych dwóch części - trójka miała już zdecydowanie inny klimat.
  • Odpowiedz
o panie, pamiętasz zoo tycoon czy wersję z pociągami?


@jalop: teraz jest OpenTTD które nadal jest rozwijane ;)
btw robiłem sobie porządki dziś w rupieciach kąkuterowych i znalazłem płytki ze starcraftem ,warcraftem 2, DukeNukem3D i paroma innymi bajerami ;)
  • Odpowiedz
@Pawci0o: Na serio musisz się pytać? Przecież Twierdza to seria kultowa w Polsce. Otrzymała pełny polski dubbing a teksty z gry weszły nawet do mowy codziennej. O masie memów i przeróbek na Youtubie to nie wspomnę...
  • Odpowiedz
@Pawci0o Na oba pytania odpowiem twierdząca, też jest dla mnie nostalgiczna, mam na gogu, też czasami wracam do starych gier ;)

Aż mi się grać zachciało teraz :)
  • Odpowiedz
teraz jest OpenTTD które nadal jest rozwijane ;)


@severh: @jalop nie tyklo rozwijane ale ma aktywnych graczy, można po sieci śmigać, trochę serwerów jest.
  • Odpowiedz
@Pawci0o: do dzisiaj jeszcze czasem odpalę sobie Twierdzę. Zawsze kisnę jak jest ostrzeżenie, że wojska szczura atakują, a tam 5 gości z patykami.
Ale ogólnie więcej grałem w AoE2. Nawet dokupiłem z rok czy dwa lata temu dodatek z Jadwigą i moim zdaniem były to najlepsze kampanie jakie powstały.
  • Odpowiedz
@Pawci0o: do dzisiaj jeszcze czasem odpalę sobie Twierdzę. Zawsze kisnę jak jest ostrzeżenie, że wojska szczura atakują, a tam 5 gości z patykami.
Ale ogólnie więcej grałem w AoE2. Nawet dokupiłem z rok czy dwa lata temu dodatek z Jadwigą i moim zdaniem były to najlepsze kampanie jakie powstały.
  • Odpowiedz
@Pawci0o: Dobre gry ;d Te stare rtsy były niby mniej rozbudowane, ale jednak bardziej wciągające. Ja pamiętam jak ojciec mi kupił playstation i nie mogłem się dopchać do niego bo cały dzień grał w Red Alert :D Potem w to też się wciągnąłem i to gierka, którą najbardziej zapamiętałem z plejaka
  • Odpowiedz