Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
#programowanie

Czy klepanie crudów na start, to dobra opcja? Trafiłem do swojej pierwszej firmy i od roku robimy praktycznie tylko mikroserwisy (oczywiście też jakieś proste devopsy, co było dla mnie nowością). Nie wiem, ile powinienem w takiej firmie pracować, żeby nie utknąć i potem mieć problem ze znalezieniem pracy. Czy może to normalna praca i większość pracy na tym polega? Wciąż dla mnie jest wiele rzeczy nowych i czegoś się uczę. Technologie to Java i Spring.



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Dipolarny
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 4
Czy klepanie crudów na start, to dobra opcja?


@mirko_anonim: Tak. Sytuacja dla osób bez doświadczenia jest na tyle ciężka, że nie ma co wybrzydzać, tym bardziej że jak piszesz - ciągle się uczysz, a o to przede wszystkim chodzi na początku kariery. Ciągle możesz się rozglądać za czymś nowym, a może się uda znaleźć jakąś lepszą firmę, za lepszą stawkę.
@mirko_anonim: Co masz na myśli przez CRUD? Praktycznie każda aplikacja biznesowa jaka by nie była pozwala na zapis, odczyt, aktualizację i usuwanie danych. Zapewne chodzi ci o to że aplikacja nie zawiera złożonej logiki biznesowej i jest tylko nakładką na bazę danych. W takim razie co tam robią mikroserwisy? Albo ktoś #!$%@?ł design po całości, albo nie ogarniasz i używasz słów których nie rozumiesz :D
Bo to głupia nowomowa się zrobiła, że niby CRUD-y to mało ambitne projekty. Zarówno TODO lista z tutorialu do Springa jak i SAP czy inny ERP czy CRM spełniają definicję CRUD-a, a różnica w złożoności tych aplikacji jest ogromna.

Idąc tym tokiem myślenia ludzie którzy pracują przy dużych korporacyjnych aplikacjach czy platformach sprzedażowych typu Allegro czy inny Amazon też powinni być mało ambitni bo przecież klepią CRUDA :D