Wpis z mikrobloga

@Mooher: widziałem to, jak można coś takiego zrobić z oryginalnym chłodzeniem w laptopie? Wymieniałem pastę i czyściłem w #!$%@? różnych laptopów ale nigdy nie wdziałem takiej głupoty jak na tym filmie, nawet do głowy by mi coś takiego nie przyszło, co tam się dzieje pod kopułą to ja nie wiem XD. Tak zerkam ostatnio i jak wcześniej mailem wrażenie że busa będzie robił to teraz widzę że busa nie będzie, takie
@adamm5: Obejrzałem to, brak mi slów xD Korsir wydawał mi się na rozsądnego człowieka, a tutaj się trochę zawiodłem. Nie dość, że rozwalił płaszczyznę oryginalnego chłodzenia robiąc taką papraninę, to jeszcze wrzucił jakieś gówniane termopady zamiast zostawić te oryginalne. Ciekawe czy chociaż grubość dobrał odpowiednią żeby nie wyginać płyty.
  • 0
@Nembutal: Cała ta rzeźba w laptopie źle rokuje na budowę vana. Jak się będzie zawieszał na takich pierdołach na klka godzin, to go do końca stulecia nie urządzi. Niby pan inżynier, a ustalanie priorytetów i określanie opłacalności danej czynności mocno u niego leży.
@Mooher: rzeźba czy nie finał jest taki, że temperatury na procku spadły. Polerowanie płaszczyzny (tzw. Lapping) przy standardowym PC daje jakieś 5 stopni mniej - według testów z YouTuba.

@Nembutal: kompletnie się nie zgadzam ze stwierdzeniem o zniszczeniu płaszczyzny - to akurat na 100% jest na plus. Oryginalne płaszczyzny były tragiczne - zobacz na załączonych zdjęciach. Wcześniej nie były obrobione i są widoczne "dołki". W te zagłębienia wchodzi potem pasta
Korsir - @Mooher: rzeźba czy nie finał jest taki, że temperatury na procku spadły. Po...

źródło: IMG_E2187

Pobierz
@Korsir: @Korsir pisząc o płaszczyźnie miałem na myśli rozlutowanie całego układu, grzanie tych heatpipe itd
bałbym się, że po skręceniu clampa na procesor wygnę płytę albo uszkodzę układ, zwłaszcza że jest bez ihsa
@Nembutal: to fakt, sam byłem zdrowo obsrany. Na szczęście udało się to dopasować, ale z szybkiej wymiany pasty zrobiła się robota na całą noc. Kolejny raz już bym tego nie robił i polerował bez rozlutowania.
  • 1
@Karierat4: Lato nastało, a on siedzi w tym swoim Zawieruszowie, laptopa lutuje i jakieś wieszaki w garażu wiesza. Jeszcze ta ściema z kolanem, czy paluszkiem, zamiast ryć za moniakami w piasku bo sezon. Niech #korsir zobaczy na Odyna seniora, jak się szuka monet i lata po miejscówkach. Ten jego kontent to już nikt nie wie o czym właściwie: niby detektorysta a wcale nie szuka, niby zabudowa kampera a nic się nie
@Korsir: Ogarnij sobie Intel Extreme Tuning Utility. Przez obniżenie napięć na CPU obniżysz temperaturę o kolejne kilka stopni (bez straty wydajności). Wiem co mówię. Tylko ogarnij sobie tutorial na YT, do swojego procka na pewno też znajdziesz.