Wpis z mikrobloga

Minął 3. (z 70) dzień wakacji.

W ciągu ostatniej doby miało miejsce 9 wypadków śmiertelnych w których zginęło 10 osób.
18 wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym od początku wakacji.
20 ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych od początku wakacji.
0 osób zmarło w ciągu 30 dni od zdarzenia drogowego w którym uczestniczyły.

Czyli w trakcie wakacji w 18 wypadkach zginęło w sumie 20 osób

W poprzednim roku statystyki po 2. dniu wakacji wyglądały następująco:


Rok temu:
4 wypadków śmiertelnych w ciągu ostatniej doby
12 wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym od początku wakacji
15 ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych od początku wakacji

Ponadto z wczoraj:
378 zatrzymanych nietrzeźwych kierujących w ciągu ostatniej doby co daje
1.035 zatrzymanych nietrzeźwych kierujących od początku wakacji

81 wypadków drogowych w ciągu ostatniej doby co daje
230 wypadków drogowych od początku wakacji

91 rannych w wypadkach w ciągu ostatniej doby co daje
262 rannych w wypadkach od początku wakacji

Utonięcia:
3 utonięcia w ciągu ostatniej doby
8 utonięć od początku wakacji

UWAŻAJCIE NA SIEBIE!
i na debili na drodze

źródło mapy
interaktywna mapa
DLACZEGO MAPA PODZIELONA JEST W TEN SPOSÓB
źródło dodatkowych statystyk
źródło statystyk o utonięciach

-------
Jeżeli podoba Ci się to co robię, to możesz postawić mi wirtualną kawę. buycoffee.to/salido Dziękuję!

#smiertelnewypadki
Pobierz Salido - Minął 3. (z 70) dzień wakacji.

W ciągu ostatniej doby miało miejsce 9 wypad...
źródło: 1-392529-3
  • 49
@bidzej jechałem kiedyś z ojcem samochodem w delegację, z naprzeciwka jechał tir i zasnął zjechał nam na czołówkę a mój ojciec ze stalowymi nerwami zjechał na pas pod prąd i nawet nie zwolnił. tir jak się jorgnął to widać było że dygnał na swój pas ale został na tym pod prąd. minęliśmy się po przeciwnych pasach jakby nigdy nic a morral z tego taki że czym nie jedziesz to możesz zginac wszystko
@Salido: ja pierdziu 20 osób czyli mała szkolna klasa poszła do piachu w 3 dni. Tymczasem polacy dalej uważają się za mistrzów kierownicy, kpią z działań na rzecz bezpieczeństwa, wyśmiewają artykuły na temat przesadnej agresji na drodze. Jak ostatnio w wyborczej o mentalności "wyprzedzić muszę bo się uduszę" kiedy kierowcy wręcz gotują się gdy muszą zwolnić i przez dłużej niż kilka sekund musza jechać za jakimś rowerem czy innym traktorem.
kiedyś jak prawko robiłem na samochód stary nawet chciał mi też zapłacić za prawko na motor, dobrze że mi się nie chciało bo widzę przemiał motocyklistów jest jak zawsze wysoki. Te ofiary samochodowe to z własnej winy w drzewo czy barierę, a motor to zawsze ktoś cię rozwalił
@nemo007: to mnie najbardziej przeraza. mozesz sie doksztalcac jako kierowca, miec samochod w super stanie technicznym, zawsze jezdzic przepisowo, a nie masz totalnie wplywu na to ze wjedzie w ciebie jakis kierowca tira ktory zasnal albo nawalony wujek wracajacy z wesela. Uczestniczylam kiedys w wypadku na czolowke gdzie bylam pasazerem, boje sie strasznie jezdzic po drogach krajowych i wojewodzkich i unikam ich jak ognia, po polsce wole jezdzic nawet i pociagiem
Wykopki z niecierpliwoscia czekaja az sie pojawi jakies bmw zeby dodac osobne znalezisko i w komentarzach pisac ze tylko audi/vw/bmw #!$%@? i sie rozbijaja ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@WMPP: Tutaj masz statystyki za zeszły, 2022 rok


@Salido: dość zaskakujące - znacząco większy odsetek ofiar na wypadek jest na autostradach i ekspresówkach niż na jednojezdniowych dwukierunkowych ( _)
@Salido: zobaczymy po pierwszym tygodniu, dwóch, ale obstawiam więcej ofiar, bo #pis poluzował bata na kierowców. Z reform zostały tylko wysokie kwoty mandatów. Punkty kasują się po roku, nie dwóch i biedaki jeżdżą wolno a bogole mogą sobie odkupić kilka punktów.
A wiecie dlaczego, bo zawodowi kierowcy zaczęli masowo tracić PJ xD ##!$%@?
@xqwzyts: nie zrozumiesz nas ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Choćby ginęło 100k w roku - to i tak nie wpływa na świadomość.
Ja te wszystkie statystyki znam od wielu, wielu lat, nawet jak prawka nie miałem.
Ile, kto, gdzie, kiedy itp itd.
I tak deptam ile uważam za słuszne.
Liczy się wiara w swoje umiejętności, a nie to co na papierku.
Ps. Na motor nigdy nie wsiadłem i
@Salido: Jak kiedyś będziesz miał kiedyś czas i chęci, to może zrób jakiś challenge dla użytkowników wykopu, aby dostukać np 300 zgłoszonych na policję debili za kierownicą (w sensie wysłany filmik z nagraniem wykroczenia, które zostało wykonane przez Mirka). Dwadzieścia osób zginęło w 3 dni. Ponad 300 pijanych dzień w dzień. Szkoda słów.

Jakbyś się kiedyś podjął czegoś takiego, to daję 50 PLN na cele charytatywne wskazane przez "zwycięzcę" (tj. osobę