Wpis z mikrobloga

Jak stolarz robi kuchnie z frontami akrylowymi, to on zamawia gotowe fronty już oklejone, czy jakąś większą płytę? No bo np tutaj:
Płyta akrylowa REHAU 2262L można kupić całą płytę 280x130 cm i wychodzi 255 zł / m2. W cenniku Forner widzę, że najtańsze akryle w podobnym formacie są już od 150 zł / m2, ale trzeba zamówić 10 sztuk.

Widzę też, że w aquaakryl można zamawiać fronty na wymiar, ale to już koszt 400 zł / m2. Podpowiecie mi jak to wygląda?

Kolejna rzecz, to okucia blum vs hettich. Słyszałem, że blum nie ma podjazdu do tych drugich, że jak się spróbuje hetticha to blum wydaje się badziewiasty. Prawda to?

#kuchnia #kuchnie #meble #meblekuchenne #stolarstwo #stolarka #remont #remontujzwyopem #remontmieszkania #mieszkanie #urzadzajzwykopem #blum #hettich #aquaakryl #forner
  • 3
  • Odpowiedz
@becvvv Producent płyt robi zwykle większy format, są też firmy, które zamawiają płyty u producenta, tną je na wymiar i oklejają ranty, czasami robią kompleksowo już nawierty i tak dalej. Ale w mieście zwykle są też firmy, które zajmują się samą realizacją - zamawiają płyty pocięte, robią nawierty i tak dalej. Dopiero później jest kolejną firma, która zajmuje się montażem.
Mój stolarz na przykład zamawia materiał w firmie, która docina płyty na
  • Odpowiedz
@becvvv: Jak stolarz robi kuchnię to zamawia formatki, które cięte są takiej płyty jak podesłałeś. Jednak żeby to zrobić, trzeba mieć czym, dlatego takie firmy na tym zarabiają. Oklejanie akryli powinno odbywać się na okleiniarce laserowej, która wtapia obrzeże.
Zatem trzeba zapłacić za samo obrzeże (które nie jest tanie i oklejane jest dookoła, jak to na frontach), a ponadto jak ktoś inwestuje w maszynę za milion złotych, to żeby mu się
marcel_pijak - @becvvv: Jak stolarz robi kuchnię to zamawia formatki, które cięte są ...

źródło: 2023-06-26_18-41-03

Pobierz
  • Odpowiedz
@becvvv nie ma reguły co do zamowien. Jak potrzebujesz jeden front to zamówisz na gotowo formatkę a jak potrzebujesz ich kilka to zamówisz cała płytę i hurtownia Ci je dotnie i oklei.

A co do okuć to używam tylko bluma i jestem bardzo zadowolony.
  • Odpowiedz