Wpis z mikrobloga

Cześć,
Zastanawiam się na kogo oddam swój głos w wyborach na jesieni pomiędzy dwiema partiami.
Czy ktoś stworzył już jakąś listę (coś takiego robił Koroluk kiedyś) z faktycznymi działaniami partii w stronę o której mówi w postulatach albo jej doświadczenia z przeszłości np w głosowaniu w sejmie za lub przeciw danej ustawie (dla jasności mówię tu o przypadkach np kiedy było głosowanie za wprowadzeniem dodatkowych socjali i dana partia głosowała za, gdzie teraz krzyczy na cały zyher precz z socjalem) ?
Potrzebuję faktycznych danych żeby rozstrzygnąć spór pomiędzy Konf a KO.
Cały czas tu widzę komentarze typu kofta to ruskie trole i z kofy się wyrasta. Proszę o jakieś sensowne argumenty dlaczego "dorosłe" osoby nie głosują na konfederacje. To samo z KO. Moim zdaniem, żadna partia nie nadaje się do rządzenia, tylko nie wiem która bardziej. Nakierujcie mnie jakoś ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#wybory #konfederacja #prawica #lewica #tusk #polska #polityka
  • 18
  • Odpowiedz
@jankochanowski: Konfederacja nie chce rozszerzać socjalu, czyli czegoś co odpowiada za inflację w Polsce i rosnące podatki ʕʔ
Koalicja obywatelska zapowiedziała 800+, babciowe, kredyty 0% czyli kolejne proinflacyjne działania.
  • Odpowiedz
@jankochanowski: drugi argument:
Konfederacja jest za wypowiedzeniem fit for 55 i asertywną polityką wobec Unii Europejskiej - tak, aby nie mogli narzucać nam swoich eko dziwactw. Są eurosceptyczni, ale zapowiedzieli że nie wyprowadzą nas z Unii.
Koalicja obywatelska wprowadzi to bez mrugnięcia okiem. Tusk od zawsze był prounijny i bardziej proniemiecki niz propolski.
  • Odpowiedz
@tomo1111: Okej, no to mamy jedną kwestię jasną. Dla mnie - pracującego studenta - jest to ważna kwestia aby mniej rozdawać do społeczeństwa. A co przemawia za KO, że tak dużo wyborców jest tutaj na wykopie.
  • Odpowiedz
@jankochanowski: dam jeszcze trzeci argument i na tym skończę póki co:
Konfederacja jest za zniesieniem przywilejów dla Ukraińców w Polsce. Są przeciwni rozdawania socjalu Ukraińcom na równi z Polakami - tj. emerytury, 500+.
Koalicja obywatelska - próbowali zatuszować sprawę że Ukraińcom wypłacane są emerytury po 1 dniu pracy w Polsce.
  • Odpowiedz
Są eurosceptyczni, ale zapowiedzieli że nie wyprowadzą nas z Unii.


@tomo1111: A nie no skoro powiedzieli to im ufam mordo, nie oszukali by mnie prawda? Prawda...?
  • Odpowiedz
A co przemawia za KO, że tak dużo wyborców jest tutaj na wykopie.


@jankochanowski: Jeśli o mnie chodzi to w tym momencie mam głęboko gdzieś wybór perfekcyjnej partii która spełni moje gospodarczo społeczne wymagania. Największą szansę na #!$%@? PiS ma KO więc głosuję na KO, tyle. Przychodzi kryzys to wpierdzielasz czokoszoki a nie pierdzielisz pod nosem że mało pożywne i wolałbyś Nestle.
  • Odpowiedz
@tomo1111: Z fanatykiem konfy jest taka sama gadka jak z fanatykiem PiSu czy fanatykiem lewicy. Cokolwiek powiem złego na konfę to zaczniesz mnie pewnie wyzywać od neuropków z discorda ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A skąd wiem że jesteś fanatykiem? Cóż, nie fanatycy nie poświęcają każdego dnia by wrzucać na mirko moja partia good reszta partii bad. KO i Tusk bywają fałszywe ale jeśli mam wybierać między "gorzej
  • Odpowiedz
A co przemawia za KO, że tak dużo wyborców jest tutaj na wykopie


@jankochanowski: Po prostu na ten moment są najmniej szkodliwi.

1. Zero #!$%@? o zgniłym zachodzie czy UE narzucającej nam eurokomunizm (tak, tej samej UE, dzięki której fantastycznie się na przestrzeni lat rozwinęliśmy - patrz: infrastruktura, wiarygodność inwestycyjna, dotacje czy bony dające wędkę a nie rybę - np. bon na zasiedlenie czy dotacje na rozpoczęcie biznesu).

2. Zero #!$%@?
  • Odpowiedz
@jankochanowski: Masz rację ale moim zdaniem więcej ewentualnego #!$%@? będzie z partią mocno skręcającą w konkretną stronę (czyli prawo = konfa) niż z partią liberałów / centrystów. No sorki ale mam ufać że partia eurosceptyczna i w której szeregach jest dużo pro rosyjskich osób nie wykona ruchów do wyjścia z Unii bo tak obiecali na ładne oczy?
  • Odpowiedz
@L3gion: Swoją drogą, dlaczego w Polsce nie powstała jeszcze partia gospodarczo wolnościowa i ideologiczno lewicowa-centrowa? Coś na odwrót niż PiS. Przecież to pogodziłoby wielu niezdecydowanych
  • Odpowiedz
@jankochanowski: Patrząc po (dawnej) popularności PiS to większości naszych rodaków nie obchodzi ani wolność gospodarcza ani ideologiczna. Polak życzący źle sąsiadowi zza płotu to trochę stereotyp a trochę prawda. Brzmi absurdalnie ale uważam że tyle lat po upadku PRL wciąż jest za wcześnie na taką partie w tym społeczeństwie.
  • Odpowiedz
@L3gion: Dzisiaj widziałem film kanału "Nie wiem ale się dowiem" na temat fenomenu serialu Ranczo i w sumie scenarzyści przy pierwszych sezonach nie założyli takiego sukcesu oglądalności dzięki mentalności polskiej po PRL xd
  • Odpowiedz
@jankochanowski: KO wiem tylko tyle, że klamali, łgali jak psy. Co do konfy to mogliby przecież nie zabierać głosu w sprawach aborcji a jednak stali po mocno niepopularnej stronie, ktora dodaje im całe mnóstwo negatywnego elektoratu więc jestem bardziej skłonny ufać im, że wierzą w to co mówią. Nie znaczy to, że się zgadzam z nimi albo, że nie kłamią, ale jedyni mówią rzeczy, które są niepopularne.
  • Odpowiedz
KO wiem tylko tyle, że klamali, łgali jak psy ... Co do konfy to mogliby przecież nie zabierać głosu w sprawach aborcji a jednak stali po mocno niepopularnej stronie , ktora dodaje im całe mnóstwo negatywnego elektoratu więc jestem bardziej skłonny ufać im, że wierzą w to co mówią.

@LifeReboot bitch please, KO podniosła wiek emerytalny... a jak chodzi o zakaz aborcji, to niewiele brakło by się z niego prezydium Konfederacji wycofało,
  • Odpowiedz