Wpis z mikrobloga

Mircy,

Mój brachol (rocznik 2000) korzysta czasem z mojego auta. Czy w ubezpieczeniu OC warto go jest dopisać jako użytkującego pojazd? Oczywiście z racji wieku jest traktowany jako "młody kierowca", stąd pytam bo przez to ubezpieczenie jest o połowę droższe.

Czy w razie braku zgłoszenia go a #!$%@? jakiejś akcji przez niego gdy prowadzi jest jakiś wielki problem? Kto to sprawdzi czy ktoś użytkuje na stałe jako młody kierowca czy wsiadł raz do roku?

#pytanie #samochody #motoryzacja #oc #ac #ubezpieczenie #ubezpieczenia #pzu
  • 25
  • Odpowiedz
@kbnn: warto dopisać jeżeli chcecie aby mu liczyły się zniżki, ale to właśnie podbija składkę,
choć często się nie dopisuje młodego kierowcy który faktycznie jeździ,
a dopisuje takich co nie jeżdżą i nie ma ryzyka, że coś oddawałi, np. tata dopisuje córkę studentkę która studiuje w innym mieście i nie jeździ a po studiach ma już 5 lat bezszkodowej jazdy

nie ma znaczenia w przypadku kolizji na kogo było OC a
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@SpalaczBenzyny: ale to mówimy tylko dopisaniu jako użytkownik samochodu? auto nie jest zapisane na niego / nie funkcjonuje jako współwłaściciel .

Dopisanie więc samo jako korzystający nabija zniżki?
  • Odpowiedz
@kbnn: Wg. ustawy jeśli firma się dowie że jeździ młodszy (nie okłamujmy się, dopiero jak będzie jakaś szkoda z jego winy) to firma może #!$%@?ć rekalkulację do polisy, czyli dopłatę, ustawa nie reguluje jak taka dopłata ma wyglądać i ile liczyć :)

Oczywiście zawierając polisę trzeba odpowiadać ze stanem faktycznym.
  • Odpowiedz
@sayanek: można bez problemu wpisać do OC użytkownika i nie musi być w dowodzie

@kbnn jak coś #!$%@? to ubezpieczalnia przyjdzie do Ciebie w temacie dlaczego poruszał się kierowca poniżej 26 roku życia i będziesz miał przypał finansowy
  • Odpowiedz
nie możesz od tak wpisać współwłaściciela na polisę

można bez problemu wpisać do OC użytkownika i nie musi być w dowodzie


@Szymon_SRT_WWA: Ja czasami już nie wiem, czy ja rozmawiam tutaj z ludźmi czy z botami XD
  • Odpowiedz
@Szymon_SRT_WWA: Biorą rodzice na ciebie jakiś zasiłek? bo widzę że jakaś niepełnosprawność jednak istnieje, od początku piszę że nie można od tak wpisać współwłaściciela a ty uparcie mi odpisujesz że siostra jest wpisana jako użytkownik XD Co ma się nijak i w ogóle nie jest związane z tym co ja piszę. W dodatku w 99% firm wpisanie jako ,,użytkownik" nie powoduje że siostra będzie zbierać zniżki. A w 90% firm wpisanie
  • Odpowiedz