Wpis z mikrobloga

cześć rowerowe Mirki, przyszedł moment, żeby wymienić widelec w moim #mtb. póki co mam rock shox reba ze skokiem 100mm. myślę, że wybiorę po prostu nowszą generację tego samego modelu, ale nie wiem czy nie zwiększyć skoku do 120mm. próbował ktoś kiedyś takiej operacji? nie wiem czy rower po tym nie będzie wyglądał dziwnie albo czy nie zmienię jakoś bardzo jego geometrii. jak mówicie, jest sens przerzucać się na 120? rower to ktm 1964 ultra, także hardtail.
#rower #xc
  • 8
  • Odpowiedz
amortyzatora na większy wydłużysz rower i podniesiesz środek ciężkości.


@klefonafide: przede wszystkim zmieni się kąt główki i trail. Zmiana bazy i środka ciężkości to juz w ogóle marginalne sprawy.
Z reszta to tak czy inaczej to sa raczej aptekarskie różnice i wątpię ze przeciętny rowerzysta by je zarejestrował.
  • Odpowiedz
  • 0
@dran2: okej, dzięki. lagi są porysowane i ucieka olej, na serwisie rok temu gość mi powiedział, że to już jest ostatnie ratowanie tego widelca, ostatnio jeszcze przestała działać blokada
  • Odpowiedz
ktm 1964 ultra


@kret_: musisz sprawdzić jaka tam jest rura (prosta czy aktualny standard, czyli poszerzana na dole). Gdybym miał teraz kupować to raczej coś trochę sztywniejszego, np Sida na 35mm lagach. Jedyny problem jest taki, że podwoi wartość roweru - https://www.bike24.com/p2374397.html

Za połowę tego dostaniesz lekko używanego Foxa 34 Rythm na prostym tłumiku Grip.
  • Odpowiedz
@kret_ Ja zmieniałem lata temu ze 120 na 140mm, w komplecie szerszą kierownicę, krótszy mostek, konwersja napędu z 3 rzędowego na 2 i zmiana przełożeń. Oczywiście celem były góry. Generalnie odmłodziło to ten rower o sezon albo dwa w stosunku do nowej konkurencji. Z perspektywy lat i nowych rowerów, to było nie potrzebne przedłużanie życia przestarzałej konstrukcji.
  • Odpowiedz