Wpis z mikrobloga

Nie jestem w stanie zrozumieć że nielegalnym jest gdy
Dwoje dorosłych sprawnie psychicznie ludzi, mężczyzna i kobieta dogadają się przed ślubem lub zamieszkaniem razem. Że oni ustalają swoje zasady i spisują własną obustronną umowę.

Jeśli facet np ma dom przed ślubem na własność to po ślubie też jest to jego dom w całości, a ewentualnie żona z dziećmi lub bez musi się wyprowadzić w przypadku separacji lub rozwodu.
I zrzeka się walki o dostanie jego domu w wyniku podziału majątku,
A w UK wystarczy że mieszkasz z babą nawet bez ślubu i jak ci założą niebieską kartę za niby znęcanie się to facet jest wyprowadzony siłą z własnego domu,

Przecież jeśli taka kobieta by podpisała taki papier to było by to nielegale działanie.
No ale sądy odrzucą takie papierki mimo że dwoje dorosłych,nieprzymuszonych do niczego ludzi się dogadało między sobą wcześniej.

Przecież to jest absurd i totalne bezprawie.

#uk
#przemyslenia
#zwiazki
#seks
#patologiazewsi
#patologiazmiasta
#prawo
#sadowehistorie
#sadstory
#blackpill
#redpill
#nieruchomosci
#mieszkanie
#zalesie
#rodzina
#pytanie
#pytaniedoeksperta
  • 24
@shogu: @programista15cm jak w takim razie mając włożone kilka lat życia w swój własny dom i samochód, facet który nie jest kukoldem i frajerem ma tego nie stracić wpuszczając kobietę do swego domu?

Słyszałem o zamienieniu się domami z kolegą i w tajemnicy mieszkanie i wynajmowanie nawzajem sobie. No tylko że wtedy ciężej coś inwestować w taki dom, czy zmieniac ogród czy inne prace pod siebie,chyba że spisze się umowę na
@adamsowaanon: nie wpuszczac i tyle a w ramach zasady "nie interesuje się polityką ale.polityka interesuje się mną więc moja strata jak jestem pasywny dążyć do zmian.

Mężczyźni powinni się nią interesować kiedyś to był powód to poważnych rozmów teraz jest to bardzo zinfantylizowane.
@adamsowaanon: widzisz to jest problem. Probujesz z calej sily utrzymac status quo (obecny stan rzeczy), a zycie wymaga nieustannych zmian. Udawanie, ze moze byc tak samo jak jak wczoraj to po prostu apatia. I przez apatie nie mozesz sie dorobic, a nie przez umiarkowana inteligencje.
@programista15cm: ale mi sprawia obecna praca frajdę i z uśmiechem jadę zrobić swoje,
Jak pewnego dnia mi się znudzi to zrobię uprawnienia na duże maszyny budowlane,
Nie usiedzial bym w jednym pomieszczeniu cały dzień jak programiści, taki mam charakter

Już się dorobiłem co chciałem, teraz tylko chcę spokojnie żyć, ale i nie stracić domu i majątku wiążąc się z kobietą,
I stąd ten wątek.
@programista15cm: no i się zmienia, jeżdżę na wyjazdy bikepacking off-road do różnych krajów co roku, także wyzwań mi nie brakuje,

A spokojne życie to takie że nie gonię za kasą jak przez ostatnie 3-4 lata robiąc nadgodziny.
Akurat nie mam tego ciśnienia żeby cały czas zasuwać za kasą bo moja pasje i hobby nie kosztują dużo,
To miałem na myśli.
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.