Wpis z mikrobloga

Myślę nad rozwojem w języku angielskim żebym nie brzmiał jak typowy outsourcingowiec tylko bardziej profesjonalnie, myślałem żeby pojechać do Anglii pożyć tam pare miesięcy ale to by było bardzo kosztowne i męczące, jest jakiś inny sposób?

Słyszałem, że niektórzy chodzą na jakieś zajęcia z native speakerami, może ktoś z was to polecić?

na codzień pracuję z klientami/zespołami z południa europy, czyli włochy, hiszpania i niemcy ale czuje, że przez nich moja mowa jeszcze bardziej się kaleczy bo ich angielski jest tragiczny.

#pracait #angielski #angielskizwykopem #anglia #wielkabrytania #uk #programista25k
  • 15
myślałem żeby pojechać do Anglii pożyć tam pare miesięcy ale to by było bardzo kosztowne i męczące, jest jakiś inny sposób?


@Kupamilosci: sprobuj do jakiegos psychologa albo kołcza, bo absolutnie nikt nie daje w swiecie profesjonalnym #!$%@? o twoj akcent - chyba, ze pracujesz dla polskiej firmy z polaczkami.
A nativy i tak rozpoznaja wschodnioeuropejski akcent chocbys 30 lat mieszkala w angli czy jułesej.
Znam kolesia co od 20 lat mieszka
A nativy i tak rozpoznaja wschodnioeuropejski akcent chocbys 30 lat mieszkala w angli czy jułesej.


@yhbgrobdoivbvwamsv: mało życia znasz, miałem znajomą w pracy która nigdy nie była w Anglii a raz w rozmowie z klientem z wysp zapytali ją czy jest Polką bo dopiero jak zobaczyli jej nazwisko ogarneli że nie jest z UK.
w rozmowie z klientem z wysp zapytali ją czy jest Polką bo dopiero jak zobaczyli jej nazwisko ogarneli że nie jest z UK.


@Kupamilosci: a wiesz, ze jak zapytasz dowolnego angola czy dobrze mowisz po angielsku to 99% powie, ze zajebiscie i w ogole by nie pomyslal ze jestes obcokrajowcem? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jako ciekawostke dodam, ze pytajac how are you maja zupelnie w dupie how
@ArpeggiaVibration: Skoro nikt nie mówi w RP, to może spróbować amerykańskiego? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tak czy inaczej, do skutecznej nauki akcentu trzeba poznać trochę teorii fonetyki, do tego przyda się trochę słuchu muzycznego i sporo chęci do regularnej praktyki, której ludzie się na początku zwyczajnie wstydzą (bo kiedy jeszcze nie trafia się w dźwięki, to brzmią dziwnie), albo na którą nie mają czasu. Przydadzą się też
@Kupamilosci: preply - znajdziesz nativea albo praise nativea za śmieszne pieniądze (no.2-3 funty za godzinę)... Ostatnio natknalam się na instagrsmie że polka chciała 120zl za godzinę xD gadanie na preply za 15 zł starczy ale dużo godzin
@ksos: wielu anglikow tez mowi niegramatycznie - wiec akurat w ich przypadku to jak bedziesz mial posh akcent i mowil kompletnie bez sensu i niegramatycznie, to uznaja ze tak ma byc - bo wyzsze sfery wiedza lepiej :D. A jak ktos bardziej ogarniety to moze potem bedzie sie drugiego dna doszukiwal (jezeli nie spedzi z takim kims wiecej niz jednego dnia i nie pozna ze po prostu ma z idiota do