Wpis z mikrobloga

#ukraina #rosja #wojna
Wytłumaczy mi ktoś o co chodzi z tymi sobowtórami?
Dlaczego Putin miałby ich używać? Ok, boi się o własne życie - ale co to za problem "wyjść" do ludzi którzy będą w rzeczywistości statystami. Natomiast wad i zagrożeń wynikających z takiego rozwiązania jest od groma.

-Skad miałby pewność, że skoro sobowtór ma praktycznie identyczny wzrost, wygląd i głos to że nie przejmie władzy? Służby bezpieczeństwa mogłyby głównego Putina podmienić w takiej sytuacji a starego zlikwidować.
-Jak znaleźć w kraju ludzi, którzy właśnie jak wspomniałem będą mieli identyczny wzrost, wygląd taki że ja np. nie jestem ich w stanie rozróżnić po żadnych cechach, stopień łysienia, rysy twarzy, głos i w dodatku osób, które będą miały jakieś umiejętności aktorskie i iq - żeby zachowywać się podobnie jak normalny Putin.
-ryzyko bilokacji - gdyby tych sobowtórów było dużo, to byśmy przecież mogli ich znaleźć czasem w różnych miejscach w tym samym czasie.
-przecież rysy twarzy są jak linie papilarne - nie da się, żeby dwie różne osoby miały identyczne. Wobec tego rozwiązania AI mogłyby na pewno odróżnić czy różne osoby pojawiające się na filmach to jedna i ta sama osoba.

Mi się wydaje, że z tymi sobowtórami to taka plotka puszczona na potrzeby naszej lokalnej propagandy, żeby była narracja że Putin tak boi się o swoje życie, że aż musi sobowtórów używać. Coś jak z tą plotką, że Putin ma od 10 lat raka trzustki.
  • 6
Dlaczego Putin miałby ich używać? Ok, boi się o własne życie - ale co to za problem "wyjść" do ludzi którzy będą w rzeczywistości statystami.


@Don_Kichot: On nawet urzedników wysokiego stopnia spotyka po tym gdy odsziedza kwarantanne 2 tygodnie. Sobowtóry sa po to aby spotykac sie z ludzmi na ulicach w ramach ocieplania wizerunku.
-Skad miałby pewność, że skoro sobowtór ma praktycznie identyczny wzrost, wygląd i głos to że nie przejmie władzy? Służby bezpieczeństwa mogłyby głównego Putina podmienić w takiej sytuacji a starego zlikwidować.


@Don_Kichot: wg opisow ten ktory wczoraj pojawil sie w dagestanie mial pod okiem zapudrowane limo ;) pewnie dlatego nie udalo mu sie jeszcze wladzy przejąć
@Don_Kichot: Wszyscy jego poprzednicy byli otruwani lub w inny sposób zabijani więc to taka rosyjska tradycja. Tam u nich najpierw trzeba sięgnąć po władze robiąc rewolucje, dodatkowe punkty za mordowanie podczas rewolucji własnych obywateli.

Może jest paranoikiem, może jest chory, może już nie żyje i został tylko sobowtór? Kto to wie. Zresztą to nie ważne, tak jest mnóstwo ludzi którzy by to ciągnęli dalej, ale im dłużej trwa wojna tym większa
@Don_Kichot: To są głupoty. Na siłe próbuje się udowodnić, że Putin się boi wszystkiego i wszystkich.
Moja ulubioną bajką jest jego chowanie się w bunkrze na Uralu.
Moskwa nie jest oblężona przez 4 razy wieksza armia by chowac sie w bunkrze XD