Wpis z mikrobloga

#warszawa #nieruchomosci #mieszkanie

Jak wy żyjecie w tej Warszawie?

Komunikacja miejska zatłoczona. Dworzec Zachodni #!$%@?, a potem mają #!$%@?ć Wschodni.

Mieszkania nie idzie kupić, bo dla normalnej rodziny przy metrze kosztuje milion złotych. Wynająć nie idzie, bo kawalerka 3000 złotych. Jak tam żyją nauczyciele i kasjerki?
  • 33
  • Odpowiedz
@karetpoker: no ale ja o tym pisałem dzisiaj. Ludzi przestaje stać na warszawę, co oznacza że jesteśmy u kresu. Teraz możliwości finansowe przez kilka lat znów beda nadganiac te ceny. Nie ma juz paliwa do wzrostow skoro ludzie juz sie z Warszawy wyprowadzaja bo ich nie stac
  • Odpowiedz
Jak tam żyją nauczyciele i kasjerki?


@karetpoker:
w komunalnych
w socjalnych
po dziadkach
razem z rodzicami
ze współlokatorami (tak, koleżanka różowej, nauczycielka klas 1-3 lvl 35 wynajmuje pokój)
albo mają partnera co zarabia siano.

I uwaga: dojeżdżają do roboty spoza Warszawy.
  • Odpowiedz
@DeoLawson: zdolne muszą być te dzieci, skoro już od pierwszej klasy potrzebują korepetycji, a raczej nie uczą się wówczas podstaw fizyki kwantowej, tylko nadrabiają braki do reszty klasy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@francoisinho: Nawet nie chodzi o to czy zdolne czy niezdolne, wyścig szczurów przybrał kosmiczne rozmiary, nawet jak dzieciak ogarnia to dusi sie go korepetycjami, już nie tylko z matmy jak kiedyś, korki z języka polskiego są całkiem popularne.
  • Odpowiedz
I ile im taki dojazd może zajmować w szczytach?


@karetpoker: Przecież to zależy skąd i dokąd jadą xD
Moja mama, z naszego zadupia na linii kolejowej Białystok - Warszawa Wileńska dojeżdża ok. 1,5h na Gocław. Godzina na Wileński ok 20 minut z wileńskiego.
  • Odpowiedz