Wpis z mikrobloga

via Android
  • 0
@AtlantyQ a czy można pierw wnioskować o kredyt na daną kwotę a jeśli bank ją zaakceptuje to dopiero wtedy w tym budżecie szukać nieruchomości?
  • Odpowiedz
@AtlantyQ: czy to oznacza, że w takim wypadku mogę kupić mieszkanie za 600k (500k +100k z gwarancji)? Jelsi tak, to jak te 100k będzie splacane?
  • Odpowiedz
@mddx: To jest też pożyczane przez BGK, więc spłacasz to jak zwykły kredyt, możesz kupić nawet za 650k (500 k kredytu, 100k gwarancji, 50k wkładu własnego). Kredyt z gwarancją wkładu własnego udziela Bank Gospodarstwa Krajowego (przy czym wszystko załatwiasz w swoim banku gdzie starasz się o kredyt). Bank Gospodarstwa Krajowego bierze też prowizję, chyba max 1k złotych wliczony do kredytu.
  • Odpowiedz
@AtlantyQ: dzięki, natomiast dalej nie kumam jeszcze całości. Czyli przykładowo biorę 500k bk2% + 100k BGK, wtedy ja spłacam normalnie te 500k ratami z dopłatami zgodnie z programem, a BGK sam spłaca te 100k, jedynie muszę im zapłacić te prowizje?
  • Odpowiedz
@magiol: nie no. To tak nie działa
Gwarancja polega na tym, że możesz kupić mieszkanie za 500k bez wkładu własnego i za tyle mozesz nabyć nieruchomość. BGK daje dla banku gwarancję, dzięki czemu bank może udzielić ci kredyt. Ale nikt nie dosypuje Ci z nieba 100k wkładu własnego. Tyle ile bierzesz kredytu tyle musisz spłacić i tyle może kosztować nieruchomość
  • Odpowiedz
@magiol @AtlantyQ @randomXdd @Uzytkownikportaluwypokpeel @mddx

Oznaczę wszystkich, bo chyba w spoko sposób mogę ułatwić:
#gwarancjawkladuwlasnego ściąga z was obowiązek posiadania wkładu własnego. I tak trzeba to potem spłacić. Tj. Jeśli masz zdolność 350k, to możesz kupić dom za maksymalnie 550 (pod warunkiem że masz w skarpecie 200k), albo dom za 350 jak nie masz ani złotówki (normalnie byś musiał mieć 350k*20% czyli 70k)
  • Odpowiedz
  • 1
@magiol, kredyt może zostać udzielony bez wkładu własnego albo z wkładem własnym nie wyższym niż 200 000 zł. W przypadku zastosowania gwarancji BGK — wkład własny nie może być wyższy niż 100 tys.zł. Wkładem własnym może być działka budowlana. Pozdrawiamy.
  • Odpowiedz
@EkspertPKO czyli w przypadku gdy mieszkanie kosztuje np. 520k, biorę jako singiel, mogę wziąć 400k kredytu 100k bgk i 20k sam wpłacić? Czy wartość nieruchomości może być max 500k i dziala to albo caly wklad daja albo nkc
  • Odpowiedz
  • 0
@0macias0 Maksymalna wysokość kredytu:
1. nabycie/budowa lokalu mieszkalnego/domu jednorodzinnego wraz z ewentualnym wykończeniem:
- dla singla - 500 tys. zł
- dla singla z dzieckiem - 600 tys. zł
- dla małżeństwa i pary z dzieckiem – 600 tys. zł
2. dokończenie budowy domu budowanego do tej pory za gotówkę:
- dla singla - 100 tys. zł
- dla singla z dzieckiem - 150 tys. zł
- dla małżeństwa i pary z
  • Odpowiedz