Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Czy jak mój zmarły tata, podpisał kiedyś zrzeczenie się spadku po swojej mamie (osobny dom) to przeszło to też na mnie? Jego dziecko? Czy mam wtedy prawo do jakiejś części zachowku. Rozumiem że ojciec nie może podpisać za mnie jeśli byłem małoletni? Babka nie żyje, zostawiła dom.

#prawo #zachowek #kiciochpyta #sad #rozowepaski #pomocy #poradaprawna #przegryw



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 7
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: spoko bo myślałem ze czas do zachowku minął. Pójdź do jakiegoś prawnika od spraw majątkowych to Cię dalej poprowadzi, może jednak cos ugrasz. Konsultacja to kwestia 2-3 stówek max więc warto
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): @robertx

dzięki. Czyli szanse są. A jak lepiej byś to rozegrał? Mam umówioną darmową porade prawną na poniedziałek. Chłop tez pomoże jak coś poprowadzić lekko to.

Teraz pytanie. Dzwonić do kogoś od tej babki i powiedzieć im "Co z moim zachowkiem?" Porozmawiać i spytać się czemu mnie pominęli, jeśli mam prawo do zachowku, czy bez pytania walić do prawnika? Z ta rodzina 0 kontaktu utrzymuje

  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Bez żadnego pytania do prawnika - o zachowek musisz się sam ubiegać, jak tego nie zrobisz to nikt Ci go nie da wiec nikt Cię w niczym nie pominął skoro jeszcze nie złożyłeś wniosku.

Od babki nie dostałeś niczego darowizną nigdy, nie?
  • Odpowiedz