Wpis z mikrobloga

Jestem na redukcji. Trenuje silowo. Robie pelny trening podczas jednej poltoragodzinnej sesji. Ile takich treningow powinienem robic tygodniowo zeby zachowac jak najwiecej miesnia? Do tego tez jezdze na rowerze wiec obecnie trenuje codziennie (rower/silownia na przemian) i mam juz troche dosyc. Wychodzi 3/4 treningi silowe w tygodniu.

Moge robic rower/silka/wolne? 2/3 treningi silowe w tygodniu wystarcza?

#silownia #mikrokoksy #mirkokoksy #pytanie #kiciochpyta
  • 18
@worldcitizen: Znaczy ja mam zapalenie zyl powierzchniowych i nie trenowalem nog silowo bo mam zakaz od lekarza dopoki mi sie nie wyleczy. Dozwolony jest za to rower. Jakby to nie brzmialo to dol robie rowerem. Nie wywale go bo jest dla mnie tak samo wazny jak treningi silowe (kondycja, endorfiny, swieze powietrze, odprezenie itd.).
@pieczony_szczur_z_ogniska: hmm no wydaje mi się, że podczas robienia masy zakładając, ze chce się jednak posiadać jak najwięcej mięśni to mniej niż 3 treningów nie wypada robić, teraz póki jest redukcja po prostu zalecałbym właśnie zmniejszyć trening siłowy, zapoznawać się z ćwiczeniami, wybierać te, które wolisz wykonywać i nie wywołują u ciebie podejścia przymusowego, cieszyć się rowerem tak jak to robisz, skupić się na diecie, a później jak przyjdzie masa to
@pieczony_szczur_z_ogniska: mówisz pewnie o treningu split, można wykonywać do 6 treningów tygodniu (ale to już trzeba uwielbiać ciężaryXD), ale ludzie robią zazwyczaj 3 treningi na tydzień, dla mnie to bezsensowny trening, najlepiej robić taki gdzie partia mięsniowa jest trenowana dwa razy w tygodniu, a przy splicie ludzie trenują w tygodniu tylko raz partie mięśniową, co jest moim zdaniem słabe np tak: 1. Nogi.
2. Wolne.
3. Plecy + triceps.
4. Klatka
@worldcitizen: Według popularnego trenera Jeffa Nipparda, nie ma konieczności zmieniania ćwiczeń w treningu siłowym podczas redukcji. Jego podejście opiera się na kontynuacji wykonywania tych samych podstawowych ruchów przez cały okres redukcji. Nippard twierdzi, że utrzymanie tych samych ćwiczeń pozwala na utrzymanie lub nawet zwiększenie masy mięśniowej, podczas gdy deficyt kaloryczny pomoże w redukcji tkanki tłuszczowej.

Według Nipparda, kontynuowanie tych samych ćwiczeń ma wiele zalet. Pozwala na ciągłą progresję treningową, co jest