Wpis z mikrobloga

Mirki, czy SteamDeck jest dobrym pomysłem dla kogoś kto nie ma czasu na gry na komputerze stacjonarnym? Gram głównie w strzelanki i wyścigi. Konsola mi nie podchodzi ze względu na sterowanie padem (próbowalem, nie mogę się przekonać). Jestem głównie niedzielnym graczem ale chciałbym spokojnie się rozwalić na łóżku przy jakiejś dobrej gierce kiedy żona śpi obok, a dzieciaki w swoim pokoju. Jak z kulturą pracy takiego urządzenia? Mocno głośna pod obciążeniem?#steamdeck
  • 14
  • Odpowiedz
@maciejka64: ja właśnie kupiłem z tych powodów o których piszesz. Miałem grać w rdr2, a polubiłem indyki i pixel arty. Co do głośności to zależy na jaki wentylator trafisz, ja trafiłem na ten cichszy i nawet przy rdr2 jest prawie niesłyszalny, tylko lekki, ciepły szum. Niestety przed zakupem nie ma jak sprawdzić który wentylator jest zamontowany w danym egzemplarzu.
  • Odpowiedz
  • 0
@brh77603: czytałem, że klawisze można zbindować tak jak chcemy. Więc sobie wymyśliłem, że ustawie lewy analog na chodzenie przód/tył a prawy trackpad do celowania ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@maciejka64: Wkleję Ci, co kiedyś już komuś pisałem:

Jestem byłym aktywnym graczem, obecnie niedzielnym graczem z dwójką dzieci, bliżej mi do 40 niż 30, mam też parę innych hobby niż granie. Steam Deck to absolutnie najlepszy zakup "rozrywkowy" jakiego dokonałem w ostatnich kilku latach.

Możliwość włączenia go dosłownie na 15 minut i popykania na kanapie, kibelku, tarasie czy w łóżku jest absolutnie warta dla mnie tych pieniędzy. Brak konieczności kupowania "gejmingowego"
  • Odpowiedz
@maciejka64: Zależy w co grasz. W bardziej wymagających grach potrafi się odpalić i hałasować, ale w tym co ja gram w 9 przypadkach na 10 jest raczej bezgłośny.
  • Odpowiedz
@maciejka64: Ja na Steam Decku najpierw przeszedłem Wiedźmina 3 z dodatkami (ależ to jest zajebista gra), potem oba Portale (ale to już nie pierwszy raz), a teraz tnę w Obliviona. Do tego Stardew Valley, Worms, Castle Crashers i parę innych casualowych gierek w międzyczasie. W planach mam CP2077 i RDR2 :-)
  • Odpowiedz