Wpis z mikrobloga

Ważę 70 kg przy 178, ćwiczę intensywnie od 7 tygodni, urosły mięśnie przy okazji spadł tłuszcz (6kg w dół) na łapach i nogach uwidoczniły się żyły klata mniej odtłuszczona jednak mam jeszcze otłuszczenie na brzuchu, co teraz robić ? 1. Dalej deficyt i treningi (plus czasem rower) 2. 0 kaloryczne +trening i cardio czy może 3. Najpierw dowalić plus kcal i treningi i zrobić większe mięśnie i potem dopiero redukcję. Mam obawy że jak zrobię masę ok będą większe mięśnie i spoko sylwetka ale będzie potem ciężej zrzucic sam brzuch... #mirkokoksy #silownia #redukcja
  • 9
@mathia963: na poczatku zawsze jest ten dylemat. Musisz pójść w jedną albo drugą stronę. Chociaż z mojego doświadczenia na masie i tak troszkę brzuszka będziesz miał, więc myślę, że ten okres "newbie gainsów" najlepiej wykorzystać na pełnoprawnej masie. Łatwiej będzie ci zrzucać tłuszcz, jeżeli samych mięśni bedziesz miał więcej, bo tak jak mówiłeś jesteś nowy to pewnie za dużo tam nie masz.
  • 0
@Rudy_Bigos_2: no właśnie stąd dylemat że nie wiem czy się żyłować do 65kg albo mniej żeby sam brzuch zrzucić, bo będą ze mnie już same kości i trochę mięśni, czy może początkowe przyrosty wykorzystać pod masę, szukam opinii kogoś doświadczonego co będzie lepszym rozwiązaniem dla osiągnięcia dobrej sylwetki, nie chce dowalić nie wiadomo jakiej masy, marzeniem jest spoko atletyczna sylwetka z krata na brzuchu, docelowo z 80kg przy niskim BF (
@Rudy_Bigos_2: XD, przy mądrej, powolnej masie to tego tłuszczu jest jak kot napłakał. Jeżeli op nie ma praktycznie mięśni, bo jest amatorem sportów siłowych, a przy tym najprawdopodniej ma sylwetke skinny fat, to najrozsądniejsze byłoby zbudować trochę mieśnia, zamiast redukować i wyglądać jakby sie wyszlo z auschwitz