Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Zdałem niedawno prawko,jestem nowym kierowcą,więc wiem że jeszcze dużo praktyki przede mną.Mircy proszę o rady dla początkującego kierowcy i pozdrawiam serdecznie #motoryzacja #samochody #prawojazdy



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Dipolarny
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 38
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Nie nadużywaj prędkości. Większość świeżych kierowców ginie na drodze z powodu nadmiernej prędkości gdyż nie mają wystarczającego doświadczenia.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: z punktu widzenia czasu nahwiecej dala mi cierpliwosc. W stosunku do przemieszczania sie z punktu A do punktu B a takze w stosunku do codziennych nieciekawych sytuacji.
Szkoda twoich nerwow na niedzielnych lub nadpobudliwych kierowcow.
No i pamietaj: lepiej pol godziny pozniej niz 30 lat za wczesnie
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Przede wszystkim cierpliwość i spokój. Nie bierz do siebie jakichś błysków światłami czy klaksonów. Jak nie masz stu procentowej pewności czy kogoś wyprzedzisz, nie bierz się za to. Rób to tylko na prostych odcinkach z dobrą widocznością. Poznaj samochód, którym jeździsz, jak przyspiesza, jak się prowadzi. Nie kupuj też od razu auta, które ma więcej niż ~160 koni. Uważaj na deszczu i w zimie. Trzymaj odległości, nie jeździj na pamięć,
  • Odpowiedz
@mirko_anonim kierunkowskazy służą do sygnalizowania zamiaru :) włącz je zanim rozpoczniesz manewr skrętu lub zmiany pasa. i nie #!$%@?. najwięcej trudnych sytuacji ja miałem "koło domu" lub w okolicy która dobrze znałem bo czułem się pewnie.
nie chojrakuj - jak na dużej trasie czujesz się zmęczony zmień się, zjedz na stację, wypij cole, zjedz hot doga

no i jeździj teraz dużo :) na cole do kumpla, po fajki do żabki, przejść się
  • Odpowiedz
@mirko_anonim:
- staraj się jeździć przy każdej możliwej okazji żeby nabrać praktyki.
- nabierz nawyk patrzenia w lusterka wsteczne. Nie chodzi mi tylko o motorzystów, ale jak np. stoisz w korku i widzisz że ktoś nie wyhamuje to masz jakieś małe szanse żeby uciec.
- nie jeździj ile fabryka dała. Wyczuj samochód. - uważaj na przejściach dla pieszych i skrzyżowaniach. To że masz pierwszeństwo to nie znaczy że jakiś debil nie
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: takie rady żebyś nie #!$%@?ł innych i sam się nie pocił za kierownicą. Chcesz się włączyć do ruchu to czekasz, #!$%@?ć tych za Tobą co im się spieszy, zawsze może Ci się pojawić bmka która #!$%@? 80 w mieście xD a że nie masz jeszcze skilla to nie zdążysz i bejcarz #!$%@? Ci auto. Kolejna rzecz na światłach możliwie szybko wbijasz jedynkę i ruszasz, nic tak nie #!$%@? jak jesteś
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: tego, co cię wyprzedzał jak wariat na trasie najczęściej spotkasz na pierwszych światłach w najbliższym mieście. Szkoda paliwa na agresywną jazdę - paręset kilometrową trasę pokonasz 7 minut szybciej i 30 zł drożej, nie wspominając o ryzykownych sytuacjach.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim:

1. Nie jezdzij na pamiec. W duzych miastach czasem zmieniaja sie znaki.
2. Kup kamerke, nawet najtansza Aukey (do 150zl), byle zeby miec dowod jak ktos cos odwali, np. pieszy czy rowerzysta.
3. Wydrukuj sobie druk oswiadczenia sprawcy kolizji i trzymaj dlugopis w schowku - nie wiesz kiedy Ci sie przyda, a bez mozliwosci spisania zeznan bedziesz musial wzywac policje. Pamietaj tez, ze przy kolizji bedziesz potrzebowal zdjecia dowodu rejestracyjnego
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: ktoś tam pisał o reakcji na światłach, dojeżdżając do świateł które palą się zielono już jakaś chwile, rzuć okiem na światła dla pieszych na prostopadłej do Twojej jezdni. Jeśli tam dalej są zielone i masz ok 100-200m do skrzyżowana to bez problemów przejezdziesz. Jeśli piesi maja czerwone to raczej dojeżdżając do świateł będziesz musiał hamować.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: miej kartkę z wydrukowanym numerem telefonu. Czasem serio potrzebujesz się zatrzymać na te 5 minut, aby odebrać coś od kuriera lapanego w locie lub z innego powodu odwalasz taka lipę, to zostawiasz numer na przedniej szybie.
  • Odpowiedz