Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@Magma1: to chyba szarlataneria @card_man:

Nie, to jest medycznie potwierdzone - szczególnie jeśli wykonujący umie to robić, ma duże doświadczenie,
ale tutaj - to pierwszy raz coś takiego widzę, wydaje mi się, że powinno to być robione z mniejszą siła (chłodniejsze).
  • Odpowiedz
  • 27
@Magma1: wg mnie nie są zdrowe. Bańki w infekcjach pozwalają na szybsze zdentyfikowanie antygenów, bo krwiaki sprzatają leukocyty i w nich mogą gromadzić się patogeny. Ale banka ciagnie wszystko jak popadnie.
Myslę, że to dzialanie na kontuzje o podobnym poziomie skutecznosci jak okadzanie, plucie przez ramię czy swiecowanie uszu
  • Odpowiedz
@trailracer: działają, na zasadzie podrażnienia układu limbicznego i krwionośnego - czyli zmuszenie wytwarzania białych krwinek i odczynów pro i hamujących procesy zapalne. Lekarz może przypisać bańki - aczkolwiek robi się rzadko.
  • Odpowiedz
@Magma1: Myślę, że zdrowe będzie to jak, w któreś z tych drobnych nacięć wda się zakażenie (może się zdażyć), zrobi się sepsa i gość umrze. Myślę, że to będzie dobre.
  • Odpowiedz
@Magma1 jak się kochają, to ch z nimi.
Ja banki lubię bo rozluźniają mi spiętą szyję, szczególnie gdy boli głowa. A ból lubię xD (ale nie głowy).
Zachęciłeś mnie, spróbuje.
  • Odpowiedz
@Magma1: Jak sprawdzili naukowcy, to się okazało, że bańki gówno dają, a działa tylko podświadomość, która mówi Ci, że jak masz bański to się szybciej wyleczysz, więc się samoleczysz...
  • Odpowiedz