Wpis z mikrobloga

Mirki z #motocykle pochwalcie się swoimi kaskami, powiedzcie dlaczego kupilibyście drugi raz ten sam lub jednak inny.

Na 125ccm miałem prostego integrala od LS2, ale odkąd mam FZ6N czuję, że czas na coś trochę lepszego. Jestem okularnikiem, brakuje mi blendy, na nakedzie szybko nie jeżdżę (max. 110). Na oku mam HJC i90 bo w mieście jednak fajnie byłoby się trochę schłodzić ze szczęką w górze.
gibbs - Mirki z #motocykle pochwalcie się swoimi kaskami, powiedzcie dlaczego kupilib...

źródło: temp_file.png7886192960388859294

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
@gibbs: mam shoei xr1100 kupiony używany jakoś w 2018 i jest git, brakuje mi tylko blendy i chyba go za rok wymienię bo trochę lat już ma xD pewnie na jakiegoś gt aira albo innego neoteca, nie orientowałem się jeszcze, turystyczno-sportowa jazda
  • Odpowiedz
@gibbs: mam HJC C90 bo trafiłem go tanio. Na pewno w I90 będzie ciszej bo szyba jest na zawiasie szczęki a nie osobno jak u mnie przez co świszczy trochę w osłonie zawiasu. Blenda tak, fajna sprawa ale z tego co widziałem u siebie zapomnij że będzie Ci się wygodnie jechało w okularach i blendzie, mi opiera się na nosie, tam gdzie okulary. Kupuj od razu pinlock bo szyba jednak pasuje.
  • Odpowiedz
@gibbs: Miałem LS2 stream, mam Schuberth C3 PRO.
Noszę okulary. Szubert o wiele cichszy, mięciutka wyściółka, pinlock w komplecie, wentylacja która rzeczywiście wentyluje. Blenda nigdzie się nie opiera, jedzie się komfortowo.
  • Odpowiedz
Airoh Spark za 700 zł, posiada blendę + pinlock. To mój pierwszy kask motocyklowy więc nie mam porównania. Ale jestem zadowolony, używam stoperów do uszów, sam kask jest wygodny.
Jedynie blendę mógłby mieć trochę ciemniejszą bo w złotej godzinie cieżko się jedzie pod słońce. :)
  • Odpowiedz
@gibbs: Shoei GT-Air 2, jak sama nazwa wskazuje kask do wielkich podróży. Blenda i wyciszenie na dobrym poziomie, nic nie uwiera, super dopasowany do mojej głowy.
  • Odpowiedz
@gibbs: mam Airoh Rev 19, teraz wziąłbym HJC i100 - i pewnie wezmę jak mój dokona żywota i nic lepszego nie wyjdzie. Fajny ten Airoh ale brak pośrednich pozycji dla szyby i kijowo działające mechanizmy... gdy wziąłem i100 do ręki to mnie serduszko zabolało że takiego nie było gdy wybierałem kask.

A szczękę w mieście mam zwykle otwartą, chyba że zimno/wieje, a na szybszych przelotach zamykam, więc

a w praktyce do
  • Odpowiedz
@gibbs: od 5 lat mam RPHA70. Wcześniej miałem jakiegoś gównianego sharka i był mega głośny. RPHA ma na nakedzie bardzo fajną wentylacje, dobre wyciszenie i świetną aerodynamike. Pamiętaj, że szczękowe zawsze będą cięższe i głośniejsze. A ja w integralnym normalnie jeżdżę w okularach. Wrzucam zdjęcie świeżo po praniu ;)
fotograf_warszawiak - @gibbs: od 5 lat mam RPHA70. Wcześniej miałem jakiegoś gówniane...

źródło: 20230625_184434

Pobierz
  • Odpowiedz
@gibbs mam dokładnie ten model, często latem jezdzilem z otwartym, niestety jakoś wykonania na - po niespełna dwóch latach, rozpadła się wkładka kasku, oczyście można dokupić nowa ale jest dosyć droga, blenda i szybka rysują się dosłownie od patrzenia….
Teraz wziąłem integralnego scorpiona exo 520 air z pompowanymi policzkami i jestem zadowolony, zobaczymy na jak długo
  • Odpowiedz
@gibbs: szczeka jest fajna do czasu az nie wleci Ci pierwszy gryzacy owad albo bąk na brodzie nie rozwali ( ͡° ͜ʖ ͡°)
sam mam rpha70 od 4 lat, ogolnie spoko, ale przy wiekszych predkosciach na naked robi sie mocny dociskajacy chomik, kupilbym sobie cos bardziej sportowego typu rpha11 ale tam znowu nie ma blendy :(, glosnosc znosna, wyzsze predkosci i tak trzeba jakies zatyczki
  • Odpowiedz
na tererce przednia opona to już chyba wspomnienie xd


@bocznica: paaanie, jeszcze ze dwa sezony polata xD

@gibbs Na sporta mam AGV GT Veloce, sztos wentylacja, ta sama skorupa co Pista i Corsa. System wymiany szyby jest extra, zmiana to 10 sekund. Na Transalpa mam AGV KX-9, blende zastępują mi okulary przeciwsłoneczne. W sumie oba kaski spoko, oba kupione za pół ceny w promocji ( )
  • Odpowiedz
szczeka jest fajna do czasu az nie wleci Ci pierwszy gryzacy owad albo bąk na brodzie nie rozwali


@xede: to jest pół biedy. Mi wpadł jakiś szerszeń w otwarty kask i zaklinował się koło ucha. Jechałem akurat przez wioskę. Starałem się go palcem wydłubać bo czułem że coś mi tam sporego wpadło i siedzi. Jak grzebałem paluchem to mnie użądlił w skroń. Zatrzymałem się, zdjąłem kask, wtedy wypadł na drogę, stąd
  • Odpowiedz
@bocznica: dokladnie o czyms takim mowie, nigdy nie zapomne jak mialem podobna przygode jechalem moze z 80-90 i cos tak duzego mi sie na szybie rozwalilo ze az cala glowa mi odskoczyla w momencie uderzenia, od tamtej pory szybe tylko uchylam na postoju i zamykam zaraz po ruszeniu
  • Odpowiedz