Wpis z mikrobloga

Hej Mirki mam znów kilka pytań. Dopiero zaczynam z wędkarstwem i nurtuje mnie kilka spraw, a mianowicie:

1. Jaki ciężar wyrzutu do metody feeder. Łowienie na jeziorach.
2. Czy jak kupię wędkę z ciężarem wyrzutu np. 50-120g to czy będę mógł założyć podajnik np 20g.
3. Wędki do feedera klasycznego powinny mieć większy ciężar wyrzutu niż na metoda? Dobrze kminie?
4. Jakie wędki do metody polecacie do 200zl?

pozdrawiam i dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
#wedkarstwo #feeder
  • 4
  • Odpowiedz
@Matijas94:

1. ja łowię na 20g i styknie, kwestia łowiska i preferencji, jeśli będziesz chciał rzucać dalej to możesz zwiększyć ciężar
2. będziesz mógł, nikt tego nie sprawdza xD ale trzeba pamietać, że to nie jest wędka dostosowana do tych ciężarów, więc może inaczej pracować przy wyrzucie (np. krótszy wyrzut).
3. teoretycznie tak, nie ma zasady
  • Odpowiedz
@Matijas94:
1. Ja preferuję podajniki 30-40g. z pelletem pewnie spokojnie dochodzi do 60-80g.
Szukałbym czegoś w przedziale 40-70g

2. Będzie latać, ale to już będzie kij z tych sztywnych.To trochę taki overkill

3. zbliżony - w koszykach do feedera też masz dodatkowe obciążenie w podobnej gramaturze najczęściej 10-25g. W koszyk więcej wejdzie - w zależności czy rozrobisz zanętę poprawnie czy ją przemoczysz - bo dla przemoczonej na pewno cały zestaw będzie
  • Odpowiedz
@Matijas94:

Hej Mirki mam znów kilka pytań. Dopiero zaczynam z wędkarstwem i nurtuje mnie kilka spraw, a mianowicie:


1. Jaki ciężar wyrzutu do metody feeder. Łowienie na jeziorach.
2. Czy jak kupię wędkę z ciężarem wyrzutu np. 50-120g to czy będę mógł założyć podajnik np 20g.
3. Wędki do feedera klasycznego powinny mieć większy ciężar wyrzutu niż na metoda? Dobrze kminie?
4. Jakie wędki do metody polecacie do 200zl?

pozdrawiam i
  • Odpowiedz
@Matijas94: Ciężar wyrzutu nie jest tak bardzo ważny przy łowieniu na jeziorach twardsze wędki będą mniej przyjemnie pracowały ale za to dalej zarzucisz.
ja bym polecił robinson stinger. bardzo fajne tanie wędki. 360 lub 390 w zależności od wagi kompletnie inaczej się zachowują, najlepiej sprawdzić w sklepie, albo kupić dwie różne.
  • Odpowiedz