Wpis z mikrobloga

@Jakis_Leszek filmu nie oglądałem.

historię tę słyszałem właściwie tylko jako przykład hoaxu dotyczącego lsd. Musiałem o niej czytać na pierwszym hyperrealu jeszcze, czyli w latach 90, a tam wówczas jeśli były jakieś materiały i historię tego typu, to głównie stare dzieje zza zachodniej granicy. strzelam że ta historia wywodzi się z USA z lat 60tych, tylko oczywiście wtedy był zwykły piekarnik a nie mikrofala ;)
@kubako: ja kojarzę film pokazywany w gimnazjum albo LO na lekcji biologii gdzie był cały propagandowy film (stary nawet jak na tamte czasuxD) gdzie historia opowiadała o szczęśliwej parze z dzieckiem, która za czyjaś namowa wzięła LSD, wszyscy ładnie, pięknie się bawili i w nocy postanowili upiec kurczaka , był pyszny! Następnego dnia okazało się, ze to nie był kurczak i już przestało być fajnie.

Wtedy zrobiło to na mnie ogromne
@Jakis_Leszek: takich filmów było sporo, wystarczy w yt wpisać LSD propaganda. Większość właśnie z lat 60-tych. Taka kurczakowa historia zresztą musiała być tak popularna skoro dotarła aż do Polski, że zapewne właśnie przez jednego z tego typu filmików została spopularyzowana.
@kubako: musiałbym obejrzeć cały jeszcze raz aby mieć pewność, przewinąłem do różnych losowych momentów i nie znalazłem tam tej sceny z piekarnikiem. Ale ale ale początek filmu sceny z napisami wyglądają znajomo. Całkiem prawdopodobne, ze to ten film

W sumie to dzięki za CSI wykop, bo zapewne obejrzę sobie ten film po latach. Z odpowiednim podejściemxD
Jakis_Leszek - @kubako: musiałbym obejrzeć cały jeszcze raz aby mieć pewność, przewin...