Wpis z mikrobloga

@asdfgh1223: ja robię tak ze jak scrum master się pyta na jednym kto chce być pierwszy to się zgłaszam żeby w 4 minuty opowiedzieć i mieć przez następne 30 min spokój a na drugim callu zanim brytole sobie pogadają to minie 5 minut. Ty twórz okazje a nie czekaj na nie
  • Odpowiedz
4 minuty opowiedzieć i mieć przez następne 30 min spokój


@Fury_Warrior: hold up. Daily to minuta update. Powyżej to "please take it offline". Jak nie skutkuje to płacz na retro

A odpowiadając na pytanie to sorry muszę dziecko do żłobka zawozić o tej porze, czy możemy przesunąć odrobinę daily?
  • Odpowiedz
@asdfgh1223 to podczas rekrutacji się ustala kiedy masz czas. Ja np codziennie o 15 muszę odebrać dzieci ze szkoły i przedszkola i nie mogę wtedy mieć spotkań
  • Odpowiedz
@WyjmijKija: ok widze ze twarde prawo scrum mastera ale prawo xD ladnie macie styki wypalone albo robicie totalny monkey job ktorego nie trzeba tlumaczyc bo to same crudy xD nic nie wiecie o zyciu i projektach a o wspolpracy to juz w ogole
  • Odpowiedz
@Fury_Warrior: ale czytaj ze zrozumieniem. Nie wszystko musi być dogłębnie omówione na daily ze wszystkimi, którzy się wdzwonili. Można przegadać sobie po daily w gronie zainteresowanych osób.
  • Odpowiedz
@WyjmijKija: rozumiem ze jezeli ktos sie jaka albo ma specyficzna maniere i niechacy przekroczy czas 60 sekund to odrazu dzwonisz gongiem, wyjmujesz ksiazke "Scrum: The Art of Doing Twice the Work in Half the Time" i cytujesz ze NIE MA PRAWA przekroczyc minuty i z takimi rzeczami to prosze offline! Ciekawy jestem jak pod Twoim batem wygladaja takie daily xD
zespol musi z ciebie miec kompletna polewe. Robisz spotkanie tylko po
  • Odpowiedz
@Fury_Warrior: nie wiem czemu sobie ubzdurałeś, że to prowadzący spotkanie jest tym, który mówi let's take it offline. To właśnie najczęściej zespół nie ma ochoty na półgodzinne daily, na którym ktoś koniecznie potrzebuje się wyspowiadać z tego robi jakby daily było od tego by pokazać, że się pracuje. Sama nazwa stand upu wzięła się stąd, że powinien to być update wręcz na stojąco gdzie każdemu zależy, żeby za długo się nie
  • Odpowiedz