Wpis z mikrobloga

Teoria wózka sklepowego
Wózek sklepowy to ostateczny test sprawdzający, czy dana osoba jest zdolna do egzystencji w społeczeństwie.
Odprowadzenie wózka na miejsce do ich przechowywania to prosta, wygodna czynność, która ogólnie uznawana jest za właściwą do zrobienia po zakończeniu zakupów.
Zwrot wózka jest obiektywnie słuszny.
Poza zagrożeniem życia nie ma sytuacji, w której nieodprowadzenie wózka jest akceptowalne.
Jednocześnie, pozostawienie wózka gdziekolwiek jest całkowicie legalne.
Dlatego wózek sklepowy to przykład ostatecznego dowodu na to czy dana osoba z własnej woli zrobi to co słuszne.
Nie ma kar za nieodprowadzenie wózka, nie dostaje się mandatu, nie zabija się za to.
Co więcej, nie ma z tego żadnego zysku.
Wózek odwozi się, bo tak trzeba.
Bo jest to poprawne.
Osoba, która nie potrafi tego zrobić, nie różni się niczym od zwierzęcia czy dzikusa z dna dżungli amazońskiej, którego zmusić do zrobienia rzeczy obiektywnie słusznych można tylko grożąc prawem i przedstawiając dotkliwe konsekwencje jego łamania.
Wózek sklepowy określa czy dana osoba jest dobrym, czy złym członkiem społeczeństwa.

#filozofia #spoleczenstwo

  • 43
  • Odpowiedz
@pskrzybor: to teraz siądź i słuchaj świeżak, dlaczego w moim osiedlowym sklepie nikt nigdy nie odprowadza wózków na miejsce XD
1. Wózki są bezkaucyjne.
2. Wózki są ustawione ZA drzwiami wejściowymi na halę sprzedaży, które otwierają się tylko z jednej strony (fotokomórka)
3. Wózki są umieszczone w przegrodzie dostępnej tylko z jednej strony.
Zatem, żeby odstawić wózek na miejsce należy:
1. Odchodząc od kasy z zakupami i wózkiem wyjść ze sklepu.
  • Odpowiedz
@adik3x: paragon jak paragon, mnie zawsze #!$%@?ą te foliówki które te bydlaki najpierw podpierdzielają z działu warzyw, żeby oszukać sklep na foliówkę za 30/50 groszy, a później połowa tych foliówek(część brudna i użyta) zostaje w tym wózku...
  • Odpowiedz
@pskrzybor wiesz tak samo z hulajnogami elektrycznymi, powinno sie ja zostawic tak zeby nie utrudniala zycia pieszym/rowerzysta a i tak sa tacy co na srodku chodnika zostawia

Super aplikacje, sztuczna inteligencja, uczenie maszynowe na nic jak po prostu ludzie to debile
  • Odpowiedz
tak kazdy bedzie sral gdzie popadnie


@Vraagno: no nie, serio wystarczy załatwić sprawę z wózkami tak jak to jest np. w Lidlu.
1. Wózki są z kaucją
2. Przegroda na wózki jest w takim miejscu, że musisz obok niego przejść, więc nieodstawienie wózka wymaga na prawdę sporego uporu.
3. Jak się dobrze trafi, to pod sklepem stoi żul, który w zamian za złotówkę z wózka odstawi go za ciebie z drugiego
  • Odpowiedz
Wózek sklepowy to ostateczny test sprawdzający, czy dana osoba jest zdolna do egzystencji w społeczeństwie.


@pskrzybor: To już dawno i nieprawda
Teraz ostatecznym testem są miejsca parkingowe dla rodzin z dziećmi lub dla ciężarnych.
  • Odpowiedz
chłop ma wózki w sklepie osiedlowym, ja myślałem że osiedlowe to conajwyzej sklepiki starszej pani nazwane jej imieniem, w których zza lady widzisz cały sklep


@m0rdeczka: nie wiem o jakim osiedlu mówisz. W Lublinie typowy osiedlowy sklep to np. Stokrotka, czy większy Groszek.
  • Odpowiedz
@pskrzybor: Przecież zazwyczaj wózek sklepowy wymaga włożenia do niego monety lub plastikowego żetonu. Więc każdy go odprowadza aby odzyskać te 1/2 zł lub plastikowy żeton (w sumie najlepsza opcja bo nie musisz się martwić nigdy czy masz drobne na wózek). Osobiście nie spotkałem się nigdy z nieodprowadzaniem wózków :P
  • Odpowiedz
@pskrzybor gdyby ktoś chciał oryginał przeczytać:

The shopping cart theory.

The shopping cart is the ultimate litmus test for whether a person is capable of self-governing.

To return the shopping cart is an easy, convenient task and one which we all recognize as the correct, appropriate thing to do. To return the shopping cart is objectively right. There are no situations other than dire emergencies in which a person is not able
  • Odpowiedz
2. Wózki są ustawione ZA drzwiami wejściowymi na halę sprzedaży, które otwierają się tylko z jednej strony (fotokomórka)


@dominowiak: po prostu wózki nie są do wychodzenia ze sklepu
  • Odpowiedz