Wpis z mikrobloga

Nawet nie wiecie jak niektórzy "świadomi i patrzący szerzej" ludzie mają sprane mózgi.
Miałem dziś dyskusje na siłowni z jednym takim...
Tak tak... zamiast ćwiczyć wszedłem w dyskusję z jednym oświeconym co wyłączył tv ale za to włączył internet i udaje że przy okazji włączył myślenie
( ͡° ͜ʖ ͡°)
Główne atrakcyjne tezy tego Pana :
- ta wojna na Ukrainie jest, "jakaś dziwna" bo w Kijowie ludzie chodzą do restauracji i otwarte są dyskoteki
- Ukraińcy po przepracowaniu miesiąca mogą iść na emeryturę (xD) a on musi #!$%@?*c całe życie
- dziwił się że Rosja nie chce "normalnie walczyć" i powinniśmy się bać bo jak się #!$%@? to i Polskę rozwali
- Polska się rozbraja a Ukrainą może nas zaatakować w przyszłości naszym sprzętem
- Niemcy też przyjęli 1.5 mln Ukraińców ale Niemcy wzięli ich "za mordy" nie to co u nas (tego wcześniej nigdzie nie słyszałem) xD

Dlaczego o tym piszę?
Bo uważam że wcale nie trzeba dostawać kopiejek aby pierd
*ic kocopoly. Ziarno ruskiej propagandy zostało już dawno zasiane i kiełkuje w głowach tej "świadomej" części naszego narodu głosującej na pewną partie ludzi co otworzyli oczy o czym sam zainteresowany z dumą mi oznajmił XDD
#ukraina #wojna #konfederacja
  • 45
  • Odpowiedz
Niemcy też przyjęli 1.5 mln Ukraińców ale Niemcy wzięli ich "za mordy" nie to co u nas


@Sebastix: Nie wiem skąd w ludziach przeświadczenie, że Niemcy muszą być w każdym aspekcie bardziej zorganizowani od nas. Nie, nie muszą :) Może to wypadkowa mitu o dobrze zorganizowanym i bogatym społeczeństwie?

Dość powiedzieć, że obecnie gospodarka Niemiec nie przędzie już tak prężnie a koszmarnym błędem było zorganizowanie gospodarki w oparciu o węglowodory z
  • Odpowiedz
- Ukraińcy po przepracowaniu miesiąca mogą iść na emeryturę (xD)


@Sebastix: Po osiągnieciu odpowiedniego wieku i przepracowaniu miesiąca w Polsce jak najbardziej. Zapraszam do przeczytania treści umowy między Polską a Ukrainą oraz informacji na stronie Zusu.

- ta wojna na Ukrainie jest, "jakaś dziwna" bo w Kijowie ludzie chodzą do restauracji i otwarte są dyskoteki


No dla mnie to jest takie wpół dziwne, a raczej ukazuje jak działają media. Rozumiem to
  • Odpowiedz
- ta wojna na Ukrainie jest, "jakaś dziwna" bo w Kijowie ludzie chodzą do restauracji i otwarte są dyskoteki


No dla mnie to jest takie wpół dziwne, a raczej ukazuje jak działają media. Rozumiem to że wojna nie obejmuje całego kraju, więc ludzie tam starają się żyć normalnie. Ale nagonka w mediach była taka, już nie wspominając na początku wojny że cały kraj jest bombardowany, całą Ukraina się zawala. Tak samo reporter
  • Odpowiedz
@Maly_Jasio: Branie szybkiego ślubu przed śmiercią, nie jest chyba czymś nadzwyczajnym żeby razem iść do Nieba albo coś w tym stylu według rozumowania ludzi XD

Co mają robić Ukraińcy w Kijowie? Siedzieć przed krzyżem całymi dniami?


Nie ma nic w tym złego, ale niech się skończy (jeśli nadal trwa, bo już w ogóle nie śledzę co się dzieje na Ukrainie) nagonka w stylu cały kraj jest bombardowany i zniszczony, ludzie nie
  • Odpowiedz
  • 116
@lentilek: bo ten kraj jest cały bombardowany xd to co piszesz o tym randomowym "reporterze z usa" to jakaś bzdura jest, bo tam te alarmy są często tylko Kijów ma na tyle dobrą obronę przed rakietami, że ludzie w centrum miasta czują się na tyle bezpiecznie by móc zachować pozory normalnego życia ¯\(ツ)/¯ a jeśli mówimy o peryferiach Kijowa to już bez problemu znajdziesz zniszczone bloki i inne budynki
  • Odpowiedz
w stylu cały kraj jest bombardowany i zniszczony, ludzie nie mają jak żyć.


@lentilek: Jaka #!$%@? nagonka. Ruskie ślą rakiety na obiekty cywilne jak tylko uda im się zgromadzic troch więcej, #!$%@? wiesz, czy czasem nie będzie dzisiaj twój ostatni dzień bo kacapy tak ustawiły koordynaty. Owszem, ryzyko jest relatywnie małe, bo kraj wielki a rakiet niedużo, ale jest. Nie nazwałbym normalnością tego, że w losowe miejsca w kraju przylatują pociski
  • Odpowiedz
@lentilek: Ale co w tym dziwnego? Ludzie muszą zarabiać. Jedni pracują w restauracjach, drudzy w wodociągach, ktoś na taksówce.
Wojna utrudnia robienie podstawowych biznesów, ale ich nie likwiduje. Są ludzie co mają pieniądze i chcą je wydać np. w restauracji czy u fryzjera. Ktoś chce wydać, a ktoś chce zarobić, nic dziwnego.Ile można siedzieć pod kamieniem i się ukrywać? Miesiąc? Dwa? Po jakim czasie zużyjesz zapasy i oszczędności i będziesz zmuszony
  • Odpowiedz
@Lefty @pietryna123: No to ślą na cywilne obiekty w całym kraju czy nie ? Czy głównie na wschodzie Ukrainy jest wojna, więc reszta kraju może w miarę normalnie funkcjonować żeby chlać po mieście, imprezować czy stołować się w restauracjach. Zdecydujcie się XD
Z tego co widziałem ostatnio na grupkach podróżniczych w ostatnim czasie , to miasta wyglądają normlanie i raczej nie są po bombardowane z tego co ludzie piszą. Jedyna różnica
  • Odpowiedz
@pietryna123: No to powszechny fakt, i co łaziłbyś nawalony po mieście po klubach co piątek? xD skoro regularnie są bombardowane ? To chyba zaraz tych miast nie będzie twoją logiką, skoro cały czas są bombardowane od 1,5 roku. Albo już nie powinno ich być.
  • Odpowiedz
Po osiągnieciu odpowiedniego wieku i przepracowaniu miesiąca w Polsce jak najbardziej. Zapraszam do przeczytania treści umowy między Polską a Ukrainą oraz informacji na stronie Zusu.


@lentilek: No dobra ale jak już przeczytasz tą umowę o której mówisz, to wyczytasz tam, że ta emerytura minimalna otrzymywana po miesiącu, jest proporcjonalna do okresu zatrudnienia w polsce. Dokładnie takie same zasady obowiązują polaków. Ile sobie wypracujesz, tyle masz. Wg mnie uczciwie.
  • Odpowiedz
@Sebastix: To jest w ogóle fascynujące, jak ego podpowiada tym wszystkim szurom, że oni są w stanie na nowo opisać świat i na pewno to, co sami sobie wymyślą, jest lepsze niż to, w co wszyscy inni wierzą.
  • Odpowiedz
@lubiegrzeski: Emerytura minimalna to 1588,44 zł. Wpłaci raz kilka stów składki a potem dostaje 1588,44 zł, część oczywiście finansuje Ukraina ale to coś w okolicach 300 zł, resztę dopłacamy my, w międzyczasie wmawiając nam że Zus nie ma pieniędzy. Wystarczy że Ukrainiec przepracował u siebie 20 czy tam 25 lat. Nic nie jest uczciwe w tym wypadku.
  • Odpowiedz
@lentilek: Nie do końca rozumiem co chcesz powiedzieć, ale z jednej wpłaconej składki to wyjdzie emerytura na poziomie kilkudziesięciu groszy, a nie 1588,44zł. Na tym polega proporcjonalność do długości zatrudnienia. Chodzi o to, że Ukraina mu płaci za lata przepracowane tam, a my płacimy za lata (czy też ten jeden miesiąc) przepracowany u nas. Nie o to, że ukraina płaci jakiś procent minimalnej polskiej emerytury.
  • Odpowiedz
@lubiegrzeski: Długoś zatrudnienia liczy się także z Ukrainy. Na Ukrainie dostawałby na nasze 300 zł. Przyjeżdża do Polski, pracuje miesiąc. Ma wymagany wiek, staż pracy na Ukrainie oraz w Polsce który się zsumuje, Polska dopłaca różnicę z 300 zł na 1588,44 zł. Tak to działa.
  • Odpowiedz