Wpis z mikrobloga

#ptaki
Tego to jeszcze u mnie nie grali. Ktoś zgubił albo co gorsze wyrzucił papugę (?) na wolność. Robi mała sensację na podwórku. Trochę szkoda zwierzaka.

Ciekawe czy przeżyje? Powinno się kogoś zawiadomić czy pozostawić sprawy naturze?

Dołączę parę zdjęć poniżej.
mrq - #ptaki 
Tego to jeszcze u mnie nie grali. Ktoś zgubił albo co gorsze wyrzucił p...

źródło: 1

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
@mrq: Kiedyś moim smarkaczom usiekła papużka falista. Wyleciała z niezamkniętej klatki i sru przez okno na podwórko. Dopadły ją wróble... Płącz i żałoba wśród dzieciarni trwała tydzień...
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
zlap


@xyz_xyz: :D
@paki82: :D
Skusiłbym ja wiśniami czy może orzechami bo fajne takie ptaszysko widać zadbane :) ale nie mam nawet pomysłu jak to zanęcić i w co łapać :)

Też to trzeba mieć wyczucie bo zdaje się że poleciała gdzieś dalej.
  • Odpowiedz
@mrq: Nie mam pewności, ale wygląda jak rozella królewska.
Nie ma wielkich szans na przeżycie, bo nasze rodzime krukowate nie przepadają za odmieńcami.
Papuga po prostu komuś uciekła.
Jeśli jesteś w stanie ją złapać jakąś siatką, możesz potem zadzwonić po Straż Miejską, albo podrzucić do ZOO.
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 1
Jeśli jesteś w stanie ją złapać jakąś siatką,


@paramyksowiroza: Thx za cynk. Szanse marne ale dobrze wiedzieć. No u mnie w okolicy przesiaduje wrona szara są tez gawrony. Papug raczej się nie zadomowi.
  • Odpowiedz
@mrq: No wiesz, o tej porze roku krukowate polują na wszystko co da się upolować, aby wykarmić swoje dzieci.
Jest niewielka szansa, że ta papuga jakoś sobie poradzi i przeżyje nawet zimę, ale nie robiłbym sobie większych nadziei,
Może być też tak, że ta papuga pozwoli się bez większych problemów złapać, jeśli została wychowana przez człowieka od małego pisklaka.
Wówczas możesz ją wsadzić do podziurkowanego pudełka (np. po butach) i skontaktować
  • Odpowiedz
@hansschrodinger nie da się praktycznie, jak jest w pełni sił. Musialby mieć jakąś sieć z obciaznikami. Ale może po prostu pójść do niej spokojnie z wysypanym ziarnem na dloni. I wtedy w jakiś koc owinąć. @mrq poza tym na FB powrzucaj ogłoszenia na lokalnych grupkach, też z tych trochę dalszych rejonów, bo mogła przelecieć spory kawałek.
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 1
@ameneos:thx

Puściłem wici do lokalnego brukowca w sumie bardziej z nudów niż nadziei że ktoś coś. Może pokombinuje jeszcze z FB.
  • Odpowiedz