Wpis z mikrobloga

Zarezerwowałem dziś wymarzone mieszkanie, więc trochę #chwalesie. Wpłaciłem zaliczkę i mam je zarezerwowane przez 3 miesiące – w tym czasie muszę sfinalizować #kredyt2procent. Mieszkanie 63 metry, kamienica całkowicie odnowiona, przerobiona na apartamenty, naprawdę spoko standard. Rata kredytu malejąca, zaczynam od 1750 zł, więc super. Martwi mnie tylko czynsz w tym mieszkaniu, bo aż 720 zł... A w tym czynszu jest psi #!$%@?, bo ani wody, ani prądu, ani gazu, ani śmieci – nic. Same opłaty eksploatacyjne i fundusz remontowy. Czy takie kwoty za nic to standard w świeżo wyremontowanych mieszkaniach? Lokal w #poznan.

Poradzić sobie poradzę i tak, ale wiadomo – im mniej, tym byłoby lepiej. Mówią, że podwyżki czynszu planowane nie są, ale cholera wie...

#kredythipoteczny #mieszkania #nieruchomosci #wlasnemieszkanie #kredyt #hipoteka
  • 17
  • Odpowiedz
Czy takie kwoty za nic to standard w świeżo wyremontowanych mieszkaniach?


@kacper3355: wspólnota mogła wziąć kredyt na remont części wspólnych i teraz trzeba go spłacać i stąd wysokie opłaty na fundusz
  • Odpowiedz
Same opłaty eksploatacyjne i fundusz remontowy


@kacper3355: czyli konkretnie co, ogrzewanie, konserwacja windy, sprzataczka, ogrodnik, lokaj, lasery na dachu :) ?

coś dużo.. to jest "czynsz" na rzecz wspolnoty, kupisz to mieszkanie na wlasnosc czy to bedzie udzial w spoldzielni
  • Odpowiedz
Mówią, że podwyżki czynszu planowane nie są


@kacper3355: ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jak na ten metraż to czynsz jeszcze jest ok, ale jakby ryczałt na wodę był już w tym i r/r wyrównanie to byłoby fajnie. Skoro to kamienica, to jak z ciepłą wodą? Podłączeni do sieci miejskiej, jakiś kocioł ogrzewa w piwnicy i puszcza rurami czy jak?
  • Odpowiedz
@kacper3355: zależy jak duża kamienica/ile mieszkań. Ja płacę połowę tego co ty i chętnie bym dopłacił, bo za to co uzbieramy to gówno można zrobić. Sprzątanie, przeglądy, ubezpieczenia pochłaniają sporo kasy.
  • Odpowiedz
  • 0
@KOLEGAMAMY: no bez przesady, tu jest absolutnie wszystko nowe, łącznie z instalacją. Będę mieszkać sam, więcej niż stówy miesięcznie za prąd na miesiąc raczej nie przewiduję, z wodą może odrobinę więcej.
  • Odpowiedz
@kacper3355: Te ich koszty kredytu są zawarte w której tabelce? Pod "inne koszty" to dali? No bo prowizje i koszty bankowe to na pewno nie to, bo za mało "jednostkowo" patrząc.

Jeśli ustalisz jaka to konkretnie część czynszu, to warto ich podpytać, co w momencie spłaty kredytu i jak to wygląda z czynszem wtedy. Natomiast pewnie nabiorą wody w usta, bo lepiej kasować was więcej aniżeli mniej ( ͡° ͜
  • Odpowiedz
Ale po tym jak to spłacą, raczej nie ma opcji, żeby czynsz poszedł choc trochę w dół?


@kacper3355: fundusz remontowy może być obniżony tyle że to kilka ładnych lat może potrwać zanim spłacicie kredyt ale widzę ze masz też sporo innych opłat które raczej nie spadną
  • Odpowiedz
  • 1
@Tfor: No właśnie w tabelce też mi coś nie pasuje, choć facet zapewniał mnie, że nie są raczej w ogóle planowane podwyżki czynszu i zaznaczał specjalnie, że może i czynsz jest wyższy, ale za to wszystkie kredyty firmy są już w niego wliczone. Więc to też mnie trochę pociesza – to nie tak, że podejrzewam, że kredyt jest tu zawarty, a facet wręcz się tym "chwalił"

@darek-jg dzięki! to zawsze byłoby
  • Odpowiedz
@kacper3355: pozycja "wynagrodzenie zarządcy" jest kosmicznie wysokie, typowa stawka rynkowa to jakieś 0,5..0,6 zl/m2.. rozejrzycie się jako wspólnota za inną firmą od zarządzania bo już na poczatku chcą was wydymac.. i jeszcze ten dozorca, oddzielny i calkiem drogi "serwis kotlowni", niby wszystko nowe a oplaty jakby mialo za chwile sie rozsypac
  • Odpowiedz
@kacper3355: No ok, ale to powinno być uwzględnione w tej tabelce, żebyś wiedział co ma ci za kilka lat odpaść, jak go spłacą. Czynsz w poznańskim Atanerze ma ileś pozycji i każda jest dokładnie opisana co za co jak i dlaczego, a tutaj jakieś ogólne frazesy albo "inne" xD

No i tak jak napisane wyżej - stawki dla zarządcy, dozorcy i za kotłownię ładnie odstrzelone xD

I w tej tabelce i
  • Odpowiedz
@kacper3355: my zrobiliśmy konkurs ofert, odrzuciliśmy najtańsza i najdroższa z 5, spotkaliśmy się i wybraliśmy takiego co się wydawał kompetentny i najlepiej się sprzedał.
  • Odpowiedz
@kacper3355: głównie dlatego, że deweloper miał swojego czy ma dalej na innych osiedlach swojego zarządcę i to jest najgorszy układ, bo on nie działa na korzyść mieszkańców tylko dewoplera właśnie. Jak masz taki układ, tym bardziej zmieńcie
  • Odpowiedz
@kacper3355: to nie jest tylko. To jest calkiem spora ilosc jak na kamienice.
Ja mam 11 mieszkan w kamienicy. Matka z ojcem maja 8. W wujostwo ma 7. Do tego stawki za m2 to od 0.40 zl do 0.65 zl. Za m2. Aczkolwiek znam kolezke co mieszka w nowym (10 letnim) i maja 2 zl za m2. Ale tak to sie konczy jesli na prawie 100 lokali na zebrania przychodzi max
  • Odpowiedz