Wpis z mikrobloga

Jaka może być max wartość nieruchomości przy kredycie bk2%?
Budowa domu jednorodzinnego, jako wkład mam działkę budowlaną wartą 300-400k.
Nie chodzi mi o max kwotę kredytu, bo wiem, że 500k, ale czy kosztorys budowlany może być wyższy?

Przykład.
Wartość domu - 700 000 zł
Kwota kredytu - 500 000 zł
Wkład własny - tu rozumiem może być to 200k w gotówce, ale co w przypadku gdy chce wnieść jako wkład działkę budowlaną wartą 300k?
#kredyt2procent #nieruchomosci #kredythipoteczny
  • 22
@sovas Ważne, żeby budowa była jeszcze nie rozpoczętą, czyli jeśli się nie mylę, żadnego wpisu w dzienniku budowy. Inaczej limit leci hej w dół do 150k/100k
Nie chodzi mi o max kwotę kredytu, bo wiem, że 500k, ale czy kosztorys budowlany może być wyższy?


@sovas: Kosztorys budowlany nie może być wyższy niż suma kwoty kredytu i wkładu własnego - w innym przypadku nie byłoby możliwe zrealizowane inwestycji.

Wkład własny - tu rozumiem może być to 200k w gotówce, ale co w przypadku gdy chce wnieść jako wkład działkę budowlaną wartą 300k?


@sovas: W przypadku kredytu na
  • 0
Kosztorys budowlany nie może być wyższy niż suma kwoty kredytu i wkładu własnego - w innym przypadku nie byłoby możliwe zrealizowane inwestycji.


@marcpol: Chodziło mi o to czy posiadając działkę wartą 300-400k mogę na niej wybudować dom 130m+40m garaż na bk2%.
@marcpol: Chodziło mi o to czy posiadając działkę wartą 300-400k mogę na niej wybudować dom 130m+40m garaż na bk2%.


@sovas: Tak, jak napisałem wcześniej kosztorys nie może być wyższy. Oznacza to, że w kwocie 500 000 zł należy doprowadzić inwestycję do stanu pozwalającego na formalne zakończenie budowy. Będzie to trudne ze względu na zakładane przez banki minimalne ceny budowy m2. Dlatego jednym z rozwiązań jest rozpoczęcie budowy za własne środki
Na infolinii nic nie wiedzą.


@sovas: To normalne.

A wiesz może jakie ceny zakłada pekao i alior?


@sovas: Pekao SA zawsze analizuje to indywidualnie, a w banku Alior minimalny koszt budowy m2 zależny jest od lokalizacji.
  • 0
Teoretycznie tak, bo PKO BP:
96m2+36m2(garaż)-6m2(kotłownia)=126m2
PKO liczy 3800-4200 zł za metr czyli kosztorys na ten pierwszy dom:
od 478800 do 529200 pln

Niestety nie wiem jak to wygląda w praktyce w innych bankach.