Wpis z mikrobloga

Wysłałem aplikację na zaopatrzeniowca kosmetyków.
Odezwała się do mnie zewnętrzna firma rekrutacyjna przez e-mail.
Poinformowali mnie, że moja aplikacja została zaakceptowana. Tak pokrótce:
-Pierwsza umowa zostanie zawarta poprzez pośrednika pracy. Po okresie próbnym trwającym 3 miesiące można przejść bezpośrednio na umowę z pracodawcą
-Rejestracja na stronie pośrednika w panelu administracyjnym,
gdzie należy uruchomić dodatkowy bezpłatny służbowy rachunek w Pekao S.A służący do obsługi systemu płatności w ich firmie

W dalszej zawartości maila mam, że:
-Dodatkowe konto służbowe w Pekao służy m.in do przekazywania pracownikowi środków na tankowanie
służbowego auta oraz środków na wykonanie badań wstępnych w dowolnym zakładzie medycyny pracy.

Czyli dodatkowe konto służbowe na moje dane (Tak to rozumiem). Czy to czymś nie śmierdzi?

Chętnie przeczytam co Wy o tym sądzicie.

#pracbaza
  • 6
  • Odpowiedz
@NatecPL: na kanale YT Łowcy Okazji jest historia z identyczną ofertą pracy i opisem jak to działa. Ale w skrócie to żadnej pracy nie ma, oszustom chodzi o konto na losowego frajera na które będą przychodzić pieniądze np. Z oszustw na Allegro albo OLX
  • Odpowiedz
@pan-violaceus: dokładnie nie wiem ale kłamstw można wymyślić sporo, najczęściej proszą o podanie kodu blik, wypłacają sobie w bankomacie i posiadacz konta jest podwójnie udupiony, bo raz że przez jego konto przeszła brudna kasa a dwa że bank nie uzna reklamacji bo wg regulaminu blika nie można nikomu udostępniać kodu
  • Odpowiedz