Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Jaki "dumb phone" warto kupić osobie starszej? Chodzi prawie wyłącznie o to, by telefon miał duże klawisze, i by można było zadzwonić jednym przyciskiem numerycznym pod wybrany numer (szybkie wybieranie). Dobrze byłoby też móc nawiązać połączenia i wysłać SMSy do 2-3 wymienionych numerów kontaktowych po naciśnięciu jednego przycisku alarmowego.

Kluczowy problem to niezawodność - miałem do tej pory kilka takich telefonów, które miały problemy z łącznością lub zacinały się. Przykładowo, niedawno kupiłem dobrze oceniany myPhone Tango LTE i 1) często nie można się na niego dodzwonić (telefon niedostępny), przy czym po kilku sekundach lub minutach po zakończeniu próby rozmowy przychodził SMS, że osoba jest już dostępna, 2) miesza SMSy i wysyła fałszywe powiadomienia o nowych SMSach, podczas gdy chodzi o stare (pewnie ma coś z systemem zapisu daty).

Jaki model wybrać? Odpadają pełne smartfony. Jeżeli te niszowe marki są takie słabe, to może Nokia 110 4G?

Przy okazji - czy są opaski, które łączą się z takimi telefonami, umożliwiając automatyczne/manualne połączenie z danym numerem np. w przypadku - odpukać - upadku?

#pytanie #nokia #telefon #telefony #smartfon #smartfony #seniorzy #opieka #niepelnosprawnosc #niepelnosprawni



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: wykopowy_brukselek
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

mirkoanonim - ✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Jaki "dumb phone" warto kupić osobie starszej?...

źródło: 9812861d4c96be39bcb6135dc15f

Pobierz
  • 2
@mirko_anonim: z takich telefonów nie wiem czy bym samsung solida nie kupił, tylko nie mam pod ręką by srawdzić jak dużą czcionkę można ustawić. Tak o to niezawodny, pływa w piwie, butelki otwiera, bramy podpiera a działa i dzwoni. Natomiast miesiąc temu dla starszej osoby ogarnąłem iphona 8 plus za tysiaka. powiększyłem czcionkę i zadowolona aż miło. parę opcji na krzyż i nawet na kamerce umie się połączyć bo appka telefonu