Wpis z mikrobloga

Proszę o poradę. Mam rower marin muirwoods 2020 - z tego co pamiętam rozmiar M. Mam 180 cm wzrostu. Po trasach ok. 30 km bolą mnie dość mocno nadgarstki i przedramiona. Próbowałem ustawiać kierownicę wyżej-niżej - bez skutku. Co jeszcze mogę próbować żeby wyeliminować ten ból?

#rower
  • 11
@Hasz5g: próbowałem z tym kombinować, ale mam wrażenie że nadal ciężar spoczywa na ramionach. Oddalone to nie jest przypadkiem większe pochylenie i większy ciężar na rękach?
@ddiazepam: zastanowiłbym się w ogóle, czy problem nie jest dużo prostszy niż by się wydawało, czyli nieodpowiedni rozmiar ramy. Zdarza się, że komuś bardziej będzie odpowiadać mniejszy lub większy rozmiar, ale jeśli już się to zdarza to przy wartościach granicznych podanych przez producenta i jest to wyjątek, a nie reguła. Jeżeli wstępnie wysokość siodełka jest ustawiona prawidłowo, to poruszałbym się w zakresie regulacji siodełka i ewentualnej wymiany kierownicy/mostka, chociaż ta druga
lansvans - @ddiazepam: zastanowiłbym się w ogóle, czy problem nie jest dużo prostszy ...

źródło: Firefox_Screenshot_2023-07-10T13-10-41.524Z

Pobierz
@lansvans: Dzięki wielkie za odpowiedź. Przepraszam, zaszła mała pomyłka. Mam rozmiar ramy L czyli według rozmiarówki producenta prawidłowy. Zastanawiam się czy wymiana kierownicy na giętą nie dała by tutaj dodatkowego komfortu
@ddiazepam nie ma sprawy. Z takich rzeczy ktore mozesz zrobic ale na efekty bedziesz musial poczekac to cwiczenia na miesnie brzucha i plecow. Jesli je wzmocnisz te partie to ramiona beda beda wykonywac mniej pracy stabilizujac tlow, a przez to beda wolniej sie meczyc.