Wpis z mikrobloga

Czy to normalne że klimatyzacja w mieszkaniu zaczyna działać dopiero po 30-60min od uruchomienia tzn. schładzać powietrze w pomieszczeniu, a do tego czasu działa jak wentylator? Jeśli nie gdzie może być usterka? Bo taki problem mam właśnie z klimatyzacją firmy Haier
#klimatyzacja #haier
  • 9
  • Odpowiedz
  • 0
@inzynier_robert: @teraz_z_kontem Montowana na początku marca, używam od miesiąca i teraz dopiero problem. Mam w multisplicie 2+1. W jednym pokoju działa dobrze, w drugim źle. Zgłosiłem to serwisowi, przyjechali, sprawdzili, mówili że nie widać usterki i zgłoszą to do producenta.

Mam filmiki z tym że nie działa prawidłowo. Wysłać do sprzedawcy i powołać się na niezgodność towaru z umową i żądać wymiany jednostki?
  • Odpowiedz
  • 1
@iamtehwin zmierz temperaturę wylotu z obu jednostek wewnętrznych po około 5 minutach - powinno być 5-8 stopni. Przez 2 - 3 minuty agregat będzie podbijał ciśnienie czynnika i usuwał z niego ciepło w skraplaczu, dopiero później będzie pełna moc. Jeżeli jedno urządzenie nie osiągnie parametrów to wina może być w zaworze dławiącym na tej linii (jest w agregacie) lub z czujnikami temperatury w jednostce (sterownik wykrywa inne temp niż powinien i złe
  • Odpowiedz
@iamtehwin No to ewidentnie jest coś nie tak, albo któryś przewód nie łączy albo samo sterowanie jednostki zewnętrznej nie przełącza zaworu 3dr na sterowanie tej jednostki
  • Odpowiedz