Wpis z mikrobloga

Wy serio myślicie, że Konfederacja wejdzie w koalicję z PiSem po tej kampanii?
Jak wy sobie wyobrażacie koalicję, gdzie liderzy Konfederacji mówią o pisowskim ministrze, że będzie wisiał. Mentzen jeździ ze złotym Morawieckim i wciąż go wyzywa. W środowisku konfederackim pisowiec to synonim słowa nieudacznik.

Myślicie, że po tym wszystkim PiS zaproponuje im koalicję i zrealizuje ich program?xD

#konfederacja #polityka #bekazlewactwa
  • 51
  • Odpowiedz
@OskarDw:

Nigdy do tego nie dojdzie, a ty i tak sobie to jakoś wytłumaczysz.

No ale jak nie dojdzie, to przyznam Ci rację.

Da się, ale Konfederacja nie ma tego w programie.

No nie, nie da się. Nie ma poparcia społecznego dla takiego ruchu. Jeszcze raz - to jest samobójstwo polityczne dla jakiejkolwiek partii, nawet gdyby Konfederacja dorwała się do samodzielnej władzy, to tego nie zrobi. Takim ruchem do ugrania jest
  • Odpowiedz
@Pas-ze-mna-owce: Ciekawe, pracujesz w sztabie? Bo Konfederacja nie ogłosiła list.

@matteo_moravietzky

Żadna partia tego nie ruszy, więc - nie da się

No i Konfederacja też tego nie rusza, z czym dyskutujesz?

No ale musi być rewaloryzowana, więc jaka różnica budżetowo?

Przecież 13,14 emerytura też jest rewaloryzowana xDD

Właśnie napisałeś, że Konfederacja podpiera swoj program wyliczeniami, po czym dwa posty dalej, że jednak nie da się tego dokładnie obliczyć.

Ma wyliczenia, ale
  • Odpowiedz
@OskarDw zobaczymy jak będzie, pis zacznie przekupywać posłów stołkami i myślę że część konfederacji się skusi. za długo obserwuje polska scenę polityczną żeby być naiwny. jedno wiem na pewno: za dużo się nie zmieni po wyborach.
  • Odpowiedz
@OskarDw: Tak jestem sobie to wstanie wyobrazić . Widziałem Pawłowską, widziałem Giertycha a było wiele mniej spektakularnych przypadkow. W tej sytuacji ideowo jest blisko. Stołki załatwią sprawę Kukiz nauczy Metzena jak się robi dobrze prezesowi i tyle ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
Jak wy sobie wyobrażacie koalicję, gdzie liderzy Konfederacji mówią o pisowskim ministrze, że będzie wisiał. Mentzen jeździ ze złotym Morawieckim i wciąż go wyzywa.


@OskarDw: "Chce upartyjnić (czytaj „upisić”) Państwo na wzór bolszewicki. I – przysięgam – nie piszę tego złośliwie. " - tak mówił Kukiz o Kaczyńskim 3 sierpnia 2019 roku link
  • Odpowiedz
Tam nie ma żadnych obelg.

@OskarDw xD chłopie jak myślisz, że to coś znaczy Tyszka mówił że konfederacja jest "marginalnym ugrupowaniem hejterów i krzykaczy" a teraz jest u nich jedynką na liście ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Myślicie, że po tym wszystkim PiS zaproponuje im koalicję i zrealizuje ich program?xD


@OskarDw: Patrząc po ostatnich sondażach jest wyjście takie
- koalicja z KO
- koalicja z Konfą
- ponowne wybory

Pozostałe partie mają za małe poparcie by pomogły w rządzeniu. Z kim PIS utworzy koalicje? Mam nadzieję, że z nikim i będą ponowne wybory.
  • Odpowiedz
gdzie liderzy Konfederacji mówią o pisowskim ministrze,


@OskarDw: na żartach się nie znasz? Co było z Kukizem? Co było z Gertychem? Pis ma władzę i dostęp do stanowisk. Politycy Konfederacji są chciwi jak wszyscy inni ale mają też tę cechę że są debilami. Ksysio-misio, młody, świeży, nieskalany, to juz nawet jedna koalicję z prezesem zdążył zaliczyć, chociaż internetowy elektorat może tego nie pamiętać, bo ich jeszcze na świecie nie było.
  • Odpowiedz
@OskarDw: Kukiz też był skrajnie antysystemowy. Zarzekał się na wszystkie świętości, że on jest ten "anty". I jeszcze owacje zbierał.
Wszystko jest możliwe, jak zamienisz kręgosłup na stanowisko.
  • Odpowiedz
Jak wy sobie wyobrażacie koalicję?


@OskarDw: Bardzo prosto, jako spłacanie długu. Bosak sam się chwali że media narodowe wypromowały ruch narodowy:
https://medianarodowe.com/2019/10/16/bosak-media-narodowe-mialy-ogromne-znaczenie-w-sukcesie-konfederacji-wideo/
A pamiętajmy że media narodowe dostają pieniądze z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego jako projekt pana Bąkiewicza.
Ten prosty fakt sprawia że normalnych ludzi nie obchodzi co nakłamie pan w garniturze bo trzeba być ślepym żeby nie zauważyć że RN który wiedzie prym w konfederacji będzie spłacał dług wobec
  • Odpowiedz
@CzyWszystkoJestJuzZajete: Jakbyś miał jakiekolwiek pojęcie o polityce to byś wiedział, że są inne wyjścia, na przykład rząd mniejszościowy.

@bukimi @slapdash Oni bezpośrednio nazywali ministrów zerami i mówili, że będą wisieć?

@New_Leader Dobry fikołek xD Przecież to jest właśnie mówienie na przekór, bo pokazywali ich w złym świetle. Konfederacja jest zamilczana przez wszystkie duże stacje. Bąkiewicz aktualnie nie ma nic wspólnego z Bosakiem.

RN który wiedzie prym w konfederacji

A to już
  • Odpowiedz
Bąkiewicz aktualnie nie ma nic wspólnego z Bosakiem.


@OskarDw: XD. Czym jest stowarzyszenie marszu niepodległości?
Albo konfederacja gietrzwałdzka gdzie obydwoje są sygnatariuszami

A to już w ogóle z dupy wyjęte, przecież Nowa Nadzieja dominuje w Konfederacji.

To że ziomek w garniturze coś mówi na swoim podkaście na yt nie znaczy że jest prawdą
  • Odpowiedz
Który program? Które ustawy? 100 ustaw Memtzena, czy próba uproszczenia sytemu podatkowego hostowana na githubie? Gdzie masz jakiekolwiek wyliczenia poza ogólnikami?


@matteo_moravietzky: wskaż mi partię, która ma bardziej dopracowany program. Śmiało. xD
  • Odpowiedz