Wpis z mikrobloga

Czy było FOMO związane z bk2%, rozkręcone przez tych, którzy się na niego nie łapią?

W czerwcu 2023 r. o kredyt mieszkaniowy wnioskowało łącznie 22,01 tys. potencjalnych kredytobiorców w porównaniu do 19,51 tys. rok wcześniej – jest to wzrost o 12,8%. W porównaniu do maja 2023 r. liczba osób wnioskujących o kredyt mieszkaniowy jednak spadła o 1,6%.


Czy 22k wniosków to pompen?

W czerwcu 2021 r. o kredyt mieszkaniowy wnioskowało łącznie 47,74 tys. potencjalnych kredytobiorców, w porównaniu do 36,12 tys. w 2020.


#nieruchomosci
  • 9
@mickpl: W teorii od lipca przez najbliższych kilka miesięcy rynek będzie wisiał w większości na bk2%. Ciekawe czy starczy pary na tyle, żeby dobić chociaż do poziomów 2019/2020. We wnioskach to by musiało być mniej więcej 20-25k wniosków bk2% / m-sc.
@rzzz: z racji tego, ze planuje bk2% to śledzę temat mocno w różnych mediach społecznościowych i to jak bardzo ktoś chcący może sterować nastrojami jest lekko smutne. Wczoraj jeden z doradców Ronald Szczepankiewicz wysrał na Twitterze wpis „raport z frontu” na którym to opisał jak to moce przerobowe w bankach się kończą - źródło? Trust me bro, bo wysyłam wnioski swoich klientów ( ͡° ͜ʖ ͡°) Na
@meister_chlepka: No początek lipca to jest efekt kumulacji. Sporo ludzi stało w blokach startowych od 2-3 miesięcy, żeby tylko zapodać bk2% wniosek w pierwszym tygodniu lipca. Zobaczymy jak to się będzie kręcić dalej.
@rzzz: jestem tego świadomy, bardziej chodziło mi o dowolność w kreowaniu rzeczywistości poprzez różne artykuły, w zasadzie bez wychodzenia z domu czy zadania sobie wysiłku odbiciu komentarza jednego tylko doradcy z jakimś stanowiskiem banku czy kogokolwiek innego kompetentnego.
No początek lipca to jest efekt kumulacji. Sporo ludzi stało w blokach startowych od 2-3 miesięcy


@rzzz: Ja swoje mieszkanie rezerwowałem w marcu, teraz składam wniosek. Mój doradca mówił że w zeszłym tygodniu miał tłumy ludzi po beka2% natomiast spora cześć z nich była nieświadoma że nie łapie się na program z różnych powodów. No i niby na decyzję poczekamy maks 1,5 miesiąca gdzie w okresie promocji 0% to nieraz bywały