Wpis z mikrobloga

@retardo no to ci mówię że te regulacja to jest ciężka, zdalnie po co chyba że tam nie mieszkasz i zdalnie chcesz włączać grzanie nie wiem. od tego jest termostat podłączony do kotła czy co tam masz i tyle.
  • Odpowiedz
@db658d9de50e3168d1434a9d58336bcc056: tego sie nie rusza wiecej jak raz na sezon, u mnie. Nagrzewanie trwa np 2h to bardzo powolny proces bo masa jest duza wiadomo, temperatura niska. Termostaty pokojowe mialem montowac, szkoda tylko przewodziku jaki dalem. To nie ma sensu. Szczegolnie dla 1 poziomowego mieszkania 70m2. Klime dodaj i tym zdalnie sie oplaca sterowac, wracasz z biura chlodnego to w domu bedziesz juz miec chlodek jak odpalisz 20-30 minut wczesniej. Serio
  • Odpowiedz
@db658d9de50e3168d1434a9d58336bcc056: czyli pewnie jakis mieszacz do obnizenia temperautry (w bloku zasilanie CO to pewnie 50-60C), no to kabelki jakies 4x0,75 do centralnego termostatu w salonie np, na listwie pewnie beda elektryczne (termo) zaworki i tyle. Jak wieksza instalacja to juz tam ci ktos doradzi chyba bo za to kase biora i pozwalaja. Myslalem ze jakis szereg i wlasny kociol. Poloz przewody pod jakies 18b20 czujniki texasa czy jak one sie kodowo
  • Odpowiedz
@marsjanin2012: No ja mam de facto termostat ścienny, który tym steruje ale zintegrowany z HA i korzystam często. Z wakacji mogę sobie nagrzać zanim wrócę, trwa to jeszcze dłużej niż schłodzenie klimatyzacją, więc jak poruszasz argument klimy, to i grzania jest podobny.
Do tego automatyzację samej klimatyzacji mam ale na podstawie termostatów do grzania (skoro już mam urządzenie to po co powielać) Wiadomo, że klima różnie tę temperaturę mierzy, a w
  • Odpowiedz
@retardo no nie wiem to chyba nie masz ogrzewania podłogowego. dwa kliknięcia na panelu i panel zawsze jest w jednym miejscu i każdy domownik może to dotknąć. jak ktoś bardzo często wyjeżdża i na dłużej to może jest jakiś sens ale później wiesz energię straconą w czasie gdy nie grzałeś musisz włożyć z powrotem.
  • Odpowiedz
@db658d9de50e3168d1434a9d58336bcc056:
Zdecydowałeś już co do tej podłogówki?

Ja właśnie próbuję rozkminić, ale z tego co się zorientowałem to bez takiego zestawu chyba się nie da:
https://www.eltrox.pl/zestaw-do-ogrzewania-podlogowego-wifi-tuya-4-obiegi-z-mozliwoscia-rozbudowy-do-7.html?gclid=Cj0KCQjw1OmoBhDXARIsAAAYGSH8sLpEoPXjEvHJoBdR-Tim58pbxiSzTTnJoE2qa5HGYzry0n7Na1saAl7zEALw_wcB

Bo wszelkie inne "smart" głowice to raczej na grzejnik, a w rozdzielni podłogówki jest raczej stała temperatura ~30 stopni, przynajmniej u mnie.

Mi by wystarczyła jakaś głowica gdzie mogę sam manualnie ustawiać procent przekręcenia głowicy, ale czegoś takiego nie znalazłem jeszcze.

A znów brać głowicę
  • Odpowiedz