Wpis z mikrobloga

Mirki mam problem z #seat leon mk1. Świeci mi się kontrolka od poduszek i dziś auto nie przeszło przeglądu z tego powodu. Poza tym auto sprawne mechanicznie Kasowanie błędów nie pomaga, jest komunikat o problemie z czujnikiem zderzenia bocznej poduszki po stronie kierowcy (G179). Szukam jakiegoś warsztatu lub elektronika, który dałby radę to naprawić/wymienić czujnik lub zrobić obejście rezystorem, tak, aby nie pokazywał się błąd i kontrolka zgasła. #gliwice #katowice #slask #cieszyn
  • 14
  • 0
@Spiacy1999: Dziś po południu udało mi się w 2 warsztatach popytać, ale jak się dowiedzieli, że to czujnik i elektronika to odpuścili temat. W jednym tylko mechanik, który też ma leona 1, próbował ad-hoc coś zrobić(docisnąć kable na kostkach) i pod komputer podpiąć plus kasowanie błędów. Jutro będę dalej próbował.
Do 25.07 mogę jeździć. Jak nie uda się do tego czasu tego ogarnąć to pojadę na kolejną stację po 2 tygodnie
@Wollier: częsta przypadłość, pewnie prawa kurtyna z tyłu. Polecam albo na grupie zapytać kogoś o komputer, albo podjechać do jakiegoś serwisu i usuną ten błąd - kiedyś płaciłem 50 zł. Wiadomo że się pojawi później znowu bo tak to działa, ale przegląd przejdzie
@Lapidarny: Przecież trzy razy napisał, że kasowanie błędów nic nie daje :P

@Spider1919: Nie zawsze ;) Mi raz w Audi A3 99' poszedł termostat. W dwóch warsztatach ceny zaporowe (dla studenta wtedy). Ktoś mi dał numer, zadzwoniłem, okazało się, że część tańsza o 100zł, wymiana w podobnej. Poprosiłem adres, podjechałem, a to ASO w Gliwicach xD Tak jak pisałem wcześniej - Panowie z uśmiechem na twarzy wymienili i dostałem jeszcze