Wpis z mikrobloga

#geodezja #geodeta #prawo
Czy to możliwe, że geodeta "zinwentaryzował" media które nie istnieją w terenie i naniósł je na mapy jakie np. ja pobieram "do celów projektowych" ? To nie jest jakieś urzędowe wykroczenie / przestępstwo wszak to poświadczenie nieprawdy ?

W skrócie geodeta od ENEI naniósł na mapę sieć energetyczną która nie istnieje a która wiem, że może być wykonana w ciągu najbliższego roku ale nie koniecznie o takim przebiegu bo wiem, że właściciele sąsiednich działek nie wyrażają zgody na taki przebieg sieci
  • 23
@KONONOWlCZ a Ty od kogo pobierasz te mapy? bo tylko geodeta może z ośrodka pobrać mapy wyjściowe, pojechać w teren, dokonać inwentaryzacji i na tej podstawie sporządzić MDCP. jeżeli jest jakaś sieć wyrysowana, a nie jest wybudowana to jest niezgodne z prawem i geodeta może za to beknac. w osierodku są dane, który geodeta takie coś naniósł. pytanie czy ta energetyka nie ma statusu 'projektowane'?
@Alekzg: sąsiad który ma się budować w tym roku pokazywał mi mapę do celów projektowych gdzie będzie usytuowany dom na działce itp., Ja se patrze na tę mapkę a tam w drodze publicznej i przez sąsiednie działki jest pociągnięta nitka eN, której na 100% nie ma w terenie, a która jest planowana (wiem bo sama energetyka występowała do mnie z wnioskiem o wejście mi na działkę w celu poprowadzenie sieci elektroenergetyczna
@KONONOWlCZ to może ona już istnieje i jest wkopana. tylko nikt nie zauważył kiedy to było robione? pracuje w podobnej branży i nie spotkałem się z czymś takim, żeby geodeta zinwentaryzował sieć której nie ma..
@Alekzg: nic nie jest wkopane - musieliby sąsiadowi rozebrać kostkę brukową by tak ją puścić, a do tego celu musiałbym ich wpuścić na ogrodzoną i zamkniętą działkę sąsiada której doglądam pod jego nieobecność bo siedzą w UK. Tego na 100% nie ma w terenie
@ondraszek: linia ciągła podpisana eN

Nie wiem czy kręcić dymy bo finalnie po dupie dostanie chłopina geodeta a nie ENEA której nienawidzę :P
@KONONOWlCZ: Nie ma znaczenia. Jeżeli geodeto to zrobił na lewo to działał w układzie z Eneą i takie coś powinno się piętnować.
Biorąc pod uwagę, że inwentaryzację wq sztuki powinno się robić na otwartym wykopie. Chyba, że te przyłącze jest już od dawien dawna i dopiero się skapneliście, a Enea chciała puścić drugą nitkę?
A jesteś w stanie mi na priv podesłać lokalizację tego miejsca?
@Alekzg: @ondraszek 080906_5.0013.250/3
to wszystko co jest eN na 250/3 i co idzie dalej na wschód i północny wschód nie istnieje w terenie na 100%, tam na 250/2 ma być transformator stawiany planowo na jesien 2023 od któego mają iść przyłącza ale ich przebieg z całą pewnością będzie inny niż ten na mapie bo dwóch sąsiadów nie wyraziło zgody na puszczenie przewodu w taki sposób i zproponowali enei inny (też ingerujący
080906_5.0013.250/3


@ondraszek: to jest konkretna dzialka do sprawdzenia np. na geoportalu, zdjęciem mapy do celów projektowych nie dysponuję ale jak się spotkam z sąsiadem to mogę wyżulić ;)
@KONONOWlCZ działka która podałeś jest wydzielona pod budowę drogi. więc jak ma się ktoś nie zgodzić na kabel tam ;)
ogólnie najprościej to zadzownić do ośrodka geodezyjnego i zapytać o tę działkę i media tam;) jak będą mili to pomogą ;)
działka która podałeś jest wydzielona pod budowę drogi.

@ondraszek: to jedna z wielu działek przez które idzie wskazana nitka eN, podałem tę działkę bo tam obok wtym kwadraciku ma stać transformator i od niego mają być prowadzone przyłącza. Oprócz tego, że nitka eN idzie w wydzielonej działce na drogę, to również przechodzi przez inne działki gdzie już jest np. kostka brukowa przy domach w budowie (niemal ukonczone ale nie odebrane właśnie
@KONONOWlCZ najbardziej prawdopodobne więc jest , że to jest linia projektowana gdzie na geoportalu nie ma takiego oznaczenia lecz w ośrodku bardzo prawdopodobne, że takie ma ;) i na tej mapie co masz wgląd.
a jeśli chodzi o te kostki u ludzi? one są na wjazdach?
mało kto teraz prowadzi sieci po działkach prywatnych.
@ondraszek: A te nitki o statusie 'projektowane' powinny znaleźć się na mapie do celów projektowych tak jakby już istniały w terenie, mimo, że w rzeczywistości ich nie ma ? to mnie zaskoczyło.

Gmina jeszcze nie sformalizowała kwestii wykupu części działek pod drogę, z niektórymi na ten temat nawet nie rozmawiali. Planowana kiedyś tam droga wynika z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Praktycznie z każdej działki trzeba uciąć pasek o szerokości 1-3m. ENEA