Wpis z mikrobloga

Jeszcze raz, może ktoś zrozumie, polska szlachta zwykle patrzyła na Ukraińców i kulturę ukraińską jak na gówno, dla Ukraińca Polak = zaborca, ciemiężca narodu ukraińskiego, dlatego oni nie będą skłonni przepraszać za błędy przodków jeśli Polacy nie będą skłonni przepraszać za błędy swoich przodków, nie zawsze to Polacy byli pod butem i wszyscy mają nas przepraszać tylko trzymali pod butem też inne narodowości.
#ukraina
  • 11
  • Odpowiedz
@xiv7:

nie będą skłonni przepraszać za błędy przodków jeśli Polacy nie będą skłonni przepraszać za błędy swoich przodków

Problem w tym, że juszczenko po majdanie 2004 zaczął rozbudzać kult oun-upa, stawiając ich za protoplastów walki ukraińców o wyrwanie się z wpływów Moskwy, a obecne władze kontynuują tę haniebną politykę.

Trzeba przyznać, że prorosyjskiej władzy nie było potrzebne odwoływanie się do szowinistów z oun-upa, w końcu walczyli oni z ich moskiewskimi patronami,
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@Kierowca-ufo: Bandera jest dla wielu Ukraińców bohaterem narodowym walczącym o to co ukraińskie, tak jak dla wielu Polaków takim bohaterem jest Piłsudski, i widzę tu taką analogię, jakby część piłsudczyków dokonało czystek jakichś wsi niemieckich lub rosyjskich i dzisiaj Niemcy lub Rosja domagały się usunięcia Piłsudskiego z polskiej przestrzeni i zburzenia jego pomników, no po prostu to jest nierealne że coś takiego by nastąpiło, a Polakom się wydaje że takie żądania
  • Odpowiedz
@xiv7: gdyby babcia miala wąsy to by byla dziadkiem. jednak to nie Piłsudski był motorem napędowym czystek etnicznych widłami i obrywaniem paznokci żywcem. Nigdy nie wypowiedziałem się na temat Wołynia, ale akurat Twój komentarz uważam za niemądry
  • Odpowiedz
@xiv7: a tak swoa droga to wydaje mi się, jest to absolutnie moja subiektywna opinia, ale wydaje mi się że Ukraińcy nie pozwolą nigdy na ekshumację bo okazałoby się do jakiego bestialstwa tam dochodziło. Nie wiem na jaką skalę, ale słyszałem kilka dni temu w radiu wypowiedzi ocalałych którzy powiedzieli o wyjątkowym okrucieństwie
  • Odpowiedz
  • 2
@xiv7 Polacy chcieli się pozbyć ukraińskiej tożsamości narodowej przez pozbycie się prawosławia na Ukrainie. Nawet dochodziło do burzenia cerkwi. Dość ciekawy temat i często pomijany, a kiedyś przynależność narodowa była ściśle powiązana z wyznawana religią.
  • Odpowiedz
polska szlachta zwykle patrzyła na Ukraińców i kulturę ukraińską jak na gówno


@xiv7: choć nie jestem szlachcicem, to również tak na nich patrzę. Takie samo jak ruskie gówno.
  • Odpowiedz
@xiv7: Bestialskie, barbarzyńskie, zwierzęce ludobójstwo na niewinnych kobietach, chłopach, dzieciach - BŁĘDY PRZODKÓW XD

Jeszcze to zestawianie z mitycznym "traktowaniem Ukraińców jak gówno" - piękny pokaz ojkofobii. Tak, Ukraińcy w II RP byli traktowali gorzej od etnicznych Polaków, ale to nie było nic nadzwyczajnego - Ukraińcy podobnie nas traktowali w zachodnioukraińśkiej republice ludowej.

Także bardziej rozwodnić tematu się już chyba nie da. Gratuluje. A - i w kwestii Wołynia najbardziej oburzającym
  • Odpowiedz