Wpis z mikrobloga

Czy istnieje coś takiego jak kabel z jednej strony usb-c męski, z drugiej 2x usb-c żeński? Szukam od 30 minut i są same huby które mają 5 innych wejść i kosztują 200 złotych, a mi takiego kombajnu nie trzeba.
#komputery
  • 9
  • Odpowiedz
@Major303: Bez huba niemożliwe. USB to nie kabel słuchawkowy.

Po kablu słuchawkowym idzie taki sygnał że możesz go puszczać po drucianym wieszaku na ubrania, zwykły, surowy analogowy sygnał elektryczny, bez zmian od wieków. Tak, wieków, bo gniazdo Jack pochodzi z XIX wieku, i od tamtych czasów forma sygnału po takich połączeniach pozostaje bez zmian.

USB natomiast już jest ciutkę nowszy, tak o ponad stulecie, i jest znacznie bardziej skomplikowany, a kabel
  • Odpowiedz
  • 0
@krzysssss: Właśnie to znalazłem ale zastanawia mnie to, że to jest reklamowane pod audio. Ja bym potrzebował podłączyć do jednego wyjścia zasilacz usb-c, do drugiego dysk zewnętrzny. Hub byłby super ale jednak trochę przesada, bo tak jak mówiłem nie miałbym pożytku z reszty wyjść, a rozmiar też większy.
  • Odpowiedz
@Major303: Ogólnie rzecz biorąc może i istnieją takie "mini huby" gdzie cała elektronika jest zamocowana albo w męskim wtyku albo w złączce Y łączącej wszystkie trzy kable, więc będzie działać poprawnie.

Z czego fizycznie musi to być hub z elektroniką a nie jakieś majfrendowy podrabiany syf gdzie wszystkie wtyki są połączone bezpośrednio kablem miedzianym i w rezultacie kupujesz kompletny bubel.

Także miej to na uwadze bo takie rzeczy też się dzieją,
  • Odpowiedz
  • 0
@supra107: Wiem że są "rozdzielacze" do ethernetu ale tutaj akurat wiem że to scam, ale tak jak mówiłem na rozdzielacz usb-c nie trafiłem. Oprócz tego z xkomu, ale ten jest do audio to pewnie ma to prawo działać.
  • Odpowiedz