Wpis z mikrobloga

12 mln kapitalizacji - czyli czy będzie szybkie x10?
Zapraszam do merytorycznej dyskusji na temat kolejnego… pewniaczka z NC.

Co?
WAT SA – mała spółeczka z NC. Spółka zajmuje się sprzedażą pieców (raczej słabej jakości – sprawdźcie sobie opinie na ceneo) oraz zapowiedzią produktów do obsługi inteligentnego domu.

Czemu przysłowiowy „pewniaczek”?
Inwestowanie z zasadą „kupuj plotki, sprzedawaj fakty”. A osobiście uważam, że jesteśmy w fazie plotek. Już tłumaczę dlaczego.
1) Prezes Spółki w ostatnim miesiącu zakupił 53.5% spółki, 20% udziałów posiada sama spółka. W konsekwencji Free float (ff) to około 26.5%.
Ostatni zakup (23%) był w transakcji pakietowej w cenie ok. 15.6 tj. zakup z premią 25%! do ceny rynkowej. A przecież gdyby „Grubas” chciałby się pozbyć pakietu na mało płynnym rynku, powinien sprzedawać z dyskontem. Czyli motywacja po stronie kupującego. (Czy insajder wie coś czego my nie wiemy?)

2) Prezes zakupił drugą część po spadku (?może celowe obniżanie kursu?) tj. po newsie, że WAT musi oddać 3 mln cashu w ciągu miesiąca (przy CAP 10mln! Prawie 30%). Dla ciekawskich spółka ogłosiła wczoraj, że udało się spłacić, ale być może kosztem pozbycia się części biznesu dotyczącej pieców.
Ale też cała akcja zakupowa odbywa się po spadku z ATH 40PLN - ale tutaj pewnie bardziej chodziło o sam wynik finansowy.

3) Jednocześnie zakup akcji przez insajdera odbył się przed ogłoszeniem kwoty o którą się ubiegają o dofinansowanie. A mowa o 22mln PLN dla spółki powiązanej LuON (Ale o samym LuON później). Aktualnie WAT posiada 50% udziałów LuON, zatem możemy założyć że 11mln przypadnie przy dobrych wiatrach do „bilansu” WATu. Co odpowiada kapitalizacji. Czysty KOSMOS. I tutaj zaczynają plotki/domysły i oczekiwania.

O co chodzi z LuON?
Zacznijmy od samego początku. WAT sprzedawał piece (Ackerman) i coś działał z fotowoltaiką.
Spółka miała zajebisty wynik za FY22. Zysk netto około 3mln PLN (przy CAP 10mln). Ale w 4Q FY22 i w 1Q FY23 zaczęły się straty i wybuchła kosa z byłym prezesem (Jak macie jakieś dodatkowe info to prośba o komentarz).

Nowy prezes zmienił strategię i od teraz WAT wchodzi w inteligentny dom (pewnie jakiś szajs ale zobaczymy co czas przyniesie).
Zakupili oni spółkę LuON i posiadają 50%. Prezez LuONa już siedzi w Radzie Nadzorczej WATu, więc prawdopodobnie trzyma łapę na swoim. Jednocześnie w jedynym raporcie była mowa, że WAT planuje przejąć pozostałe 50% LuONa.

LuON wygląda na pierwszy rzut oka ciekawie. Niby ich produkty mają być rewolucyjne, coś tam działają w Social Mediach, ale nie wiemy jakiej jakości będą produkty. A „wielka premiera” ma być we wrześniu.

Odnośnie prawdziwych działań ostatnio dodali apkę do AppStore. (Jak ktoś użwywał to prośba o feedback. Ja jak się bawiłem to widziałem kilka niedociągnięć np. niedziałający link do sklepu gdzie była pusta witryna - może czekają na premierę)

Zdziwiłem się, gdy zobaczyłem, że LuON w 2022 (niby przed tą wielką premierą czyli największym GAMECHANGEREM dla nich) miał 0,7mln zysku netto. Jakby tylko to utrzymali i coś sprzedali to zysk pewnie byłyby ponad 1mln, co dla WATu oznaczałoby niby zysk w wysokości 10% kapitalizacji. Każdy już napalony...

Ale uwaga! LuON w swoim sprawozdaniu finansowym zamieścił info, że sprzedali WNIPy (Wartości Niematerialne i Prawne), więc może stracili już know-how i gówno z tego będzie. Jedynie pozostanie nazwa, ładna strona internatowa i puste obietnice premiery we wrześniu....

Potencjalne cornery przy realizacji plotek? Czyli kiedy warto się wyprzedać
Przy małej płynności, uważam że kurs może gwałtownie zareagować na:
- info o otrzymaniu dofinansowania. (Ciekawy wpis na bankierze – podobno możemy się spodziewać ostatecznej decyzji w lutym 2024)
- i/lub po premierze LuONa we wrześniu
- po wynikach za 4Q FY23 czyli jakoś marzec 2024.
<ale nie wiem w którą stronę>

Nie jest to porada inwestycyjna. Jedynie spis własnych myśli oraz zachęcenie fanów small-capów do merytorycznej dyskusji w celu poznania szerszego obrazu spółki. Jednocześnie może to być przysłowiowy "pewniaczek" lub typowy dla NC wał, a nie widziałem dyskusji na temat tej spółeczki w necie wiem samemu rozpoczynam :)

To mój pierwszy większy wpis wiec prośba o wyrozumiałość :) Pozdro!

#gielda #inwestycje #wat #luon #nc #gpw
  • 1
  • Odpowiedz
@intramaj: fajny wpis. Jestem mocno ciekawy jak się to rozwinie. Sam miałem rozkmine po spadku poniżej 10zl za akcję by w to wejść ale odstraszył mnie niski wolumen.
  • Odpowiedz