Wpis z mikrobloga

Czy istnieje grupa na Facebooku lub forum poświęcone #discopolo i polskiemu #dance z lat 90., a także współczesnym ambitniejszym kawałkom? Pytam zupełnie poważnie, bo często czytam pod teledyskami komentarze osób, które świadczą o istnieniu sporego grona fanów posiadających dużą wiedzę na ten temat, traktujących owe gatunki z szacunkiem i rozsądkiem. Pomimo usilnych starań nie znalazłem odpowiedniego miejsca w sieci. Widziałem jedynie grupy, gdzie są wrzucane nowe tandetne teledyski, a jedyne reakcje to serduszka i bezgraniczny zachwyt nad utworem z ośmiokrotnie powtarzanym refrenem. Nie o takie miejsca mi chodzi, raczej o kulturalną dyskusję i wymianę informacji.

#muzyka #sluchajzwykopem
  • 10
  • Odpowiedz
@dragon7: nadal są ludzie, którzy czynnie się udzielają choćby w komentarzach na YT. Od nich dowiedziałem się np., że w piosence zespołu Akcent wykorzystano wiersz Adama Asnyka. Powstają też książki reportażowe o disco polo traktujące ten nurt czy też zjawisko z naukowego punktu widzenia. Wierzę, że jakieś miejsce w wirtualnej przestrzeni istnieje.
  • Odpowiedz
@dragon7: dzięki za pomoc. Pytałem już kiedyś na YT i nie uzyskałem odpowiedzi. Wątpię, by w moim mieście były kluby grające akurat taką retro muzykę, a jeśli nawet, to pewnie więcej tam przypadkowej ludności pragnącej zabawy niż koneserów. Ja też niechętnie do takich miejsc chodzę. Nie znajdę, nic się nie stanie. Ale ciekawie byłoby czegoś się dowiedzieć, mając np. świadomość, ile powstało coverów zagranicznych utworów wydawanych potem na niskiej jakości kasetach.
  • Odpowiedz
@Rododendroniusz: u mnie w mieście jest klub muzyki rock? bardziej takiej country? ludzie 50-60 tam chodzą, nawet w necie o tym info nie ma, zapytasz na grupie miasta o ten klub to tez nikt nie wie, więc może coś tam być u ciebie
  • Odpowiedz