Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Jak działa taki system pracy np. 2/1, który widzi się u kierowców? Dostajecie normalne dniówki za ten tydzień wolnego czy to jest bezpłatny okres?
Przeciętny kierowca tira, który spędza jezdzi za granica wydaje mi się że z łatwością przekroczy drugi próg podatkowy i jak to wyglada tak w rzeczywistości? Jest pelny zus i podatki od pełnych kwot czy pod stołem przez cały rok i przez to 1 próg?

#zycietruckera
#transport



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 9
@mirko_anonim do lutego 2022 wynagradzanie w międzynarodówce wyglądało zazwyczaj tak - minimalna krajowa na umowie, a reszta w postaci nieopodatkowanych diet i ryczałtów za każdy dzień w trasie. Obecnie sposób obliczania wynagrodzenia jest dużo bardziej skomplikowany, jednak nadal zależy od tego, ile spędzisz w trasie i jaką pracę będziesz wykonywał( inaczej rozlicza się przewozy bilateralne, a inaczej kabotaż). W mojej obecnej firmie wygląda to tak - wynagrodzenie obliczone na podstawie przepisów pakietu
@xspeditor zgoda, i tak też napisałem
"wynagrodzenie obliczone na podstawie przepisów pakietu mobilności, które nie jest stałe i jest podstawą do obliczania składek"
W ostatnim zdaniu chodziło mi nie o składki a o sytuację np. choroby, gdy podstawą do wyliczenia wynagrodzenia jest kwota na umowie.
@mirko_anonim: 2/1 to jest dwa miesiące na kontynencie jeden miesiąc na wyspach wszystko płacone gotówką bez żadnej umowy.A tak poważnie to od wielu lat nie opłaca się nikomu płacić pod stołem w międzynarodówce podatkowy geniuszu.