Wpis z mikrobloga

#kredyt2procent
I pyk kredyt przyznany w PKO SA. ( ͡º ͜ʖ͡º)
Opłacało się przygotować wszystko skrupulatnie i pójść złożyć wniosek w pierwszym dniu.

Pytanie do obeznanych, jaki jest okres od podpisania umowy kredytowej do kiedy trzeba wypłacić pieniądze?
Fajnie byłoby załapać się jeszcze na tą promocję z PCC.

Czy dobrze myślę że data podpisania umowy kredytowej nie wpływa na obowiązek płacenia PCC? Jeśli podpiszę z bankiem umowę jutro, a umowę przyrzeczoną kupna nieruchomości za miesiąc, w dniu kiedy podatek nie będzie już obowiązywał - to nie będę musiał płacić podatku?
  • 19
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@yhbgrobdoivbvwamsv

>Czyli PCC lub jego brak będzie zależał wyłącznie od daty podpisania umowy kupna nieruchomości?


@Lavson: hmm, wydaje mi sie, ze z data faktycznego zakupu - co moze byc i czesto jest z data podpisania, ale nie musi.


Co to znaczy że nie musi? Co jeszcze może być datą faktycznego zakupu?
  • Odpowiedz
@Lavson wlascicielem mieszkania stajesz sie na akcie notarialnym a nie po podpisaniu umowy kredytowej, z ktorej masz i tak 14 dni na wymiksowanie sie. PCC placi sie podczas aktu. Z ktorego banku dostales decyzje, bo nie istnieje taki jak napisales. Jest Pekao SA lub PKO BP.
  • Odpowiedz
@Lavson czas na uruchomienie kredytu masz zapisany w umowie, ktora powinienes dostac z decyzja. Z reguły to 60-90 dni. Mogę zapytac czy rynek wtorny, czy pierwotny i jakie miasto?
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@gerijerrypl
U doradcy byłem 3.07, ale wniosek był de facto złożony dzień później. Rzeczoznawcę na operat umówiłem na środę 05.07, dzień później miałem już dokument operatu.10.07 wstępna pozytywna decyzja finansowa z pekao. Potem 13.07 wizyta inspektora z banku (pekao ponownie sprawdza nieruchomość i płacisz za to z góry 185zł) i tego samego dnia przyszła pozytywna decyzja z banku ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@Lavson ja 4 lipca mialem juz zlozone z operatem wszystko, w czwartek oplacilem 185 na inspekcje. Ciekawe ile to zajmie, bo mam wazna decyzje z aliora do 11 sierpnia, ale drogo inie chce tego brac. Takze po Twoim komentarzu mam nadzieje ze sie wyrobia w 3 tygodnie. Daj prosze znac jak wyglada proces podpisania umowa w tym banku.
  • Odpowiedz
@Lavson a mnie pekao sa #!$%@?ł… pochwalisz się na jaki procent zdolności bierzesz kredyt? Mi mimo, ze nie biorę pod korek (nawet się do niego nie zbliżam) pekao dało pozytywna decyzje ale na kwotę prawie 40k mniejsza co zdziwiło mnie i doradcę kredytowego z expandera, bo według kalkulatora który bank im udostępnia to powinnienem dostać bez problemu nawet na więcej niż wnioskowałem)
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@rono
Miałem zdolność z dużym zapasem jeszcze przed nową rekomendacją KNF, więc później już nawet nie sprawdzałem. Ale biorę kredyt z partnerką więc jest lepiej niż dla singla.

Nie ładuję się po kukle jak to niektóre wykopki promują, wolę rynek wtórny i spłacić kredyt szybciej.
  • Odpowiedz
@Lavson No ja tez biorę z żoną i po nowych rekomendacjach KNF tym bardziej nie powinno być problemu a tu taki zonk. No nic. #!$%@?ć pekao prądem i czekam na odpowiedz z PKO BP i Aliora ;)
  • Odpowiedz