Wpis z mikrobloga

@adrian1207: teoretycznie są jakieś metody,


Wymień te metody biorąc pod uwagę, że prawo UE zabrania nam wykluczać jakiekolwiek podmioty nieobjęte sankcjami.

polega wolny rynek, a konfederacja chce być wolnorynkowa? czy już nie chce?


Wolny rynek nie ma nic wspólnego z tym, że inne państwo wykupi wszystkie nasze strategiczne sektory i będziemy zależni energetycznie, żywieniowo i zbrojeniowo od niemiec albo chin.

Petru nie rozumie co on mówi. PR-owcy z platformy mu wypisali
@Latarenko:

UE zabrania nam wykluczać jakiekolwiek podmioty nieobjęte sankcjami


UE jest widocznie bardziej wolnorynkowe niż konfederacja

Wolny rynek nie ma nic wspólnego z tym, że inne państwo wykupi wszystkie nasze strategiczne sektory i będziemy zależni energetycznie, żywieniowo i zbrojeniowo od niemiec albo chin.


Otóż już jesteśmy, nie jesteśmy samowystarczalni. Nie mamy swoich procesorów, swojej ropy, miliona technologii i know-how. Tak działa świat. Nawet ogromna rosja po sankcjach nie jest w stanie
@Latarenko: Rysiu? a czy to nie Sławek mówił, że czas mu się skończył? xD

Jak dla mnie spoko, postulujcie nawet nacjonalizację takich sektorów, które uważacie za strategiczne, szanuję i takie poglądy, ale proszę, nie nazywajcie się wolnorynkowcami, bo wprost walczycie z myślą liberalną. Nacjonalizowała/utrzymywała państwowe spółki komuna, prywatyzował je wolny rynek. Zdecydujcie się w którą stronę idziecie. A jak chcecie stać w rozkroku, to nie używajcie nazw do was niepasujących.
@Latarenko: to że tak się nazywacie jest po prostu śmieszne i może oszukać niektórych młodych chłopaków, ale w sumie możecie, tak jak i Zandberg może się nazwać wolnorynkowcem. Na polskiej scenie politycznej nic już mnie nie zaskoczy. Ciekawy jestem jaka definicja pojęcia wolności mówi o przymusowej służbie wojskowej, jaka definicja wolnego rynku o tym że spółki mają być państwowe, jaka definicja liberalizmu mówi o zakazach aborcji czy LGBT, jaka definicja sprawiedliwości
@adrian1207: jaka definicja liberalizmu mówi o zakazach aborcji czy LGBT,


Każda.

prostu śmieszne i może oszukać niektórych młodych chłopaków,


Nikt nikogo nie oszukuje.
Po prostu kierujesz się pokrętną logiką żeby obronić bzdury które wygadywał petru.
Powtarzam, oddanie całej władzy (bo tym jest kontrola nad energetyką, żywnością, zbrojeniem, mediami) w ręce obcego państwa nie ma nic wspólnego z wolnym rynkiem.
@adrian1207: Pytam się ciebie jeszcze raz. Jak sprywatyzować spółki państwowe które mieszczą się w definicji spółek strategicznych tak żeby obce państwo ich nie wykupiło?

Czemu ty próbujesz usprawiedliwiać wolnym rynkiem którego nie rozumiesz, chęć oddania w obce ręce wszystkiego co jest potrzebne do funkcjonowania państwa np słupom należących do Rosji?

W jaki sposób to jest wolny rynek jak inna monopolistyczna spółka będzie kontrolować nasz kraj?

rozbijania monopolu państwowego jest nazywana lewakiem
@Latarenko:

Jak sprywatyzować spółki państwowe które mieszczą się w definicji spółek strategicznych tak żeby obce państwo ich nie wykupiło


Rozbić je na mniejsze i postawić nad nimi organ kontrolujący, tak samo jak w przypadku banków czy wielu innych branż. Firma nie musi być własnością państwa, żeby państwo mogło mieć wpływ na jej decyzje.

1:1 piszesz to co inne lewaki np. w sprawie handlu żywnością z ukrainą.


Ostro już Ci głowę przeorało.
Ostro już Ci głowę przeorało. Nigdzie nie pisałem o żadnym handlu z Ukrainą


@adrian1207: Ale gdzie ja tak sugerowałem? Napisałem, że to jest w podobnym tonie.

Przynajmniej przyznałeś, że to my chcemy wolnego rynku, a nie wy. xD


To była parodia tego co ty i tobie podobni piszecie.

Rozbić je na mniejsze i postawić nad nimi organ kontrolujący


Ale co on będzie kontrolować i w jaki sposób skoro nie możemy nikomu