Wpis z mikrobloga

Podjąłem decyzję i zostaje z pc #pcmasterrace nie dam rady zamienić pieca na lapka. Ale do rzeczy, mam 8k brutto na cpu, mobo, ram, dysk i ewentualnie chłodzenie. Zależy mi na jak najlepszej wydajności na jednym rdzeniu (programy cadowskie i ich zajebista jedno watkowosc xD). Co polecicie? W co się w pakować na najbliższe 5 lat?
Ps 64 gb ram to minimum, a 128 gb to pewnie nieosiągalne w tym budżecie.
ps2 7200 MHz w ram można mieć przy ilości 64 gb?
  • 7
@L3gion: @ReeceWithouterpoon Dzięki Panowie, już widzę że polecę w stronę AMD. Na tę chwilę model 7900X3D zacnie się prezentuje. Potwierdzę sobie w poniedziałek ze wsparciem czy jest tak jak piszą z tą pamięcią podręczną. Pytanie mam do was tylko o ramy, na xkomie w spec jest napisane że procki ogarniają 5200 Mhz. Wczoraj znalazłem płyty co ogarniały 6400. Czy amd ogarnia w ogóle 7200 ramy?

Ogólnie to ja korzystam ze sketchup
@sorry_jak_bede_sie_powtarzac: pamięć ram i jej działanie to jest magia. Jeśli chcesz mieć 99.99% pewności, że będzie stabilnie to zobacz który komponent ma najniższy rating i wyberz ram pod niego. Możesz też kupić szybszy ram i ustawić go niżej jeśli komp będzie się wysypywał bo chyba 7900x3d nie ogarnie najszybszego ramu ale 8900x3d może juz będzie ogarniałbez problemu.
Bardziej nie pomogę bi w ddr5 nie siedzę.