Wpis z mikrobloga

  • 3
a wciaz jak spotkasz alkoholika menela na ulicy to wiesz ze to polak


@zbrodnia_i_kawa: nie do końca, nigdy nie spotkałem pijanego polaka w Neustadt an der Donau, mieszkam na Bawarii i zawsze jedynie niemców spotykam pijanych, choć Neustadt to miasto polaków, co druga osoba w Neustadt do polak.
  • 2
W jakich jeszcze krajach tak jest?


@Matfju: Dobre pytanie, nie wiem, w USA jest jak w Polsce, nie wolno pić alkoholu w miejscu publicznych, jak moja żona pierwszy raz przyjechała do Niemiec to też dziwiła się, że można pić piwo w miejscu publicznym, później poleciliśmy do polski i to było dziwne, że nie mogę wypić piwka w miejscu publicznym.

To jest prawo...

I tak, często piję piwko na ulicy czy w
  • 1
@Matfju: Oczywiście, prowadzenie pojazdu pod wpływem (DUI) jest nielegalne, mnie kiedyś policja zatrzymała za DUI na hoverborzie, musiałem dmuchać i zabrali mi hoverboard. Później dostałem list od sądu, ale wszystko okay jest.

Odbiór hoverboardu po 2 tyg.
@aptitude: ale to doprecyzuj dla potomnych, że tak jest w Twoim Neustadt a gdziekolwiek indziej pełno polskich meneli ( ͡° ͜ʖ ͡°) w Niemczech bywam tylko turystycznie, ale wystarczyło żeby to dostrzec.
Szczerze? Nie wiem czemu w Polsce to jest nielegalne?


@aptitude: "Bo napewno sie jakies szczeniaki upija i cos zniszcza" albo "bo beda menele na kazdym kroku"
Ale patrzac po wykopie to ludzie tutaj chyba lubia zamordyzm ;p
  • 0
Ale patrzac po wykopie to ludzie tutaj chyba lubia zamordyzm ;p


@NexciaK: No u nas w Niemczech jest legalny alkohol na dworze ale nadal nie wolno prowadzić żadnego pojazdu po pijaku, mnie kiedyś złapali za jazdę po pijaku na hoverbordzie....Musiałem odebrać swoje Beamie po 2tyg.
@aptitude: co Ty pierdzielisz. No chyba że byłeś dobrze naebany i stwarzales zagrożenie, bądź kontrola i powyżej 1,6 promila we krwi. Polecam § 316 StGB. Więc jeżeli tak było, prawo jazdy cofnięte zgodnie z § 69 StGB.
@loczyn: Niemcy mają też ogromny problem z alkoholem. Kwestia tego że inaczej są od wieków nauczeni, kontrola, mandaty, kary, podporządkowanie prawu. My Polacy jesteśmy jeszcze gdzieś pomiędzy, ale to się zmienia na lepsze. Niemcy(rodowici bądź zasymilowani) od zawsze mają poczucie przestrzegania prawa jako obowiązek. Naebales się, zadzwoń po kolege/taxi, jesteś za bardzo napruty- ktoś kto Cię zna, zgarnie Cię do domu/wezwie taxi. Tylko tutaj dochodzi kolejna rzecz, choć w Niemczech taxi