Wpis z mikrobloga

Kanał Historia Realna, Zychowicza na yt.

Cóż, Prof.Motyka zjechał rząd i dudusia jak bure suki za sprawę wołyńską. Koleś którego uznawałem za osobę która, zawsze z wielką sympatią... w skrócie, za ukrofila.
Sam mówił, na początku wojny "że to nie czas".
Wyważony Koleś a opiedrol poleciał. Za to jak te patałachy z rządu olały wołyń i ukraina przepisuje historię. Z ich podpisami.

Na Ukrainie wciąż jest podtrzymywany zakaz budowy obiektów upamiętnienia, w znanych miejscach pochówków, ofiar zbrodni.

Ukraińcy robią swoje i sprawa wygląda tak, że Polska przyjęła narrację Ukrainy ws. Wołyńskiej a nie odwrotnie.
Asy²

Mówił, że za PO-PSL były upamiętnienia miejsc a do tego zgoda na ekshumacje.

#polityka #ukraina #polska #wojna #historiarealna #zychowicz #wolyn #pis #polityka #historia #po #platformaobywatelska
  • 10
Wyważony Koleś


@zeMadafaka: Przecież ten gość za rządów PO był członkiem rady IPN, więc to chyba należy traktować jako żart. Teraz w czerwcu PO głosami kontrolowanego senatu znów go wybrało na tą funkcję.
Ty raczej się zastanów czemu PO szczuje na Ukraińców znów od jakiegoś czasu. ja wiem czemu. Z rozpaczy żeby urwać coś Konfederacji. Czekam na moment kiedy tutejsze peowskie trolle zaczną szczuć na Ukraińców siedzących w Polsce w stylu
sprawa Wołynia nie jest jeszcze widoczna w sondażach


@DanPenna: Każdy kto ma trochę oleju w głowie wie że sprawa obecnej rocznicy Wołynia ma wymiar wyłącznie związany z kampanią wyborczą. Sądzę też że pod wpływem działań ruskiej agentury w internecie przeceniacie znaczenie tego wydarzenia w życiu współczesnych Polaków.
@Thorkill: ja nie przeceniam, bo to jest sprawa moich pradziadków i babci. Dzisiaj w Polsce mamy kilkadziesiąt tysięcy osób związanych w ten lub inny sposób z Wołyniem, a kilkaset tysięcy związanych z Kresami. Wystarczy sprawdzić marsze upamiętnienia w całej Polsce. Zachowanie polskiego rządu to dla mnie hańba
.ale po kilku pierwszych miesiącach wojny był u Zychowicza i mówił, że to nie czas by o tym wspominać.


@zeMadafaka: Mądrość etapu. Wtedy do wyborów było jeszcze 1,5 roku. Nie umniejszam jego badań nad kwestią Wołynia, ale jego poglądy i sympatie polityczne są jasne, o czym świadczy wybór głosami PO w senacie parę tygodni temu do rady IPN.
@Thorkill: pewnie masz trochę racji. Napisałem to bo kontrast jest ogromny między odcinkami.
Kompletna zmiana w jego wypowiedziach.

Podrzuciłeś kwestie o których nie pomyślałem. Dzięki.
@zeMadafaka: Bo PISowcy zawsze idą na zwarcie żeby udowodnić jakimi są patriotami. To samo było z Turowem. Jakby dogadali sie z Czechami na początku to problem by się rozwiązał i nie byłoby żadnych kar. To samo z tą tablicą UPA. Zamiast sprawdzić czy któryś z tych upowców nie miał powiązań z rzezią wołyńską i wtedy zgłaszać ewentualne pretensje to woleli iść na zwarcie z Ukrainą umieszczając własny napis i blokując ekshumację