Wpis z mikrobloga

Przeglądając internet (wczoraj sobota więc odwyk od neta) zobaczyłem ten wypadek.

Komentarze ludzi to jakiś kosmos. Serio są ludzie którzy uważają, iż wine za wypadek ponosi facet przechodzący przez ulice w miejscu niedozwolonym?
Każdy kierowca - odpowiedzialny kierowca musi w mieście liczyć się z tym, iż na ulice w każdym momencie wyjdzie ktokolwiek (dziecko, pies, kura, świnka morska).
Gdyby jechali zgodnie z przepisami czyli 50 km/h to wszyscy by żyli a facet doszedłby do tej żabki.

Szczególnie w dzisiejszych czasach gdzie aktywne tempomaty są montowane w samochodach dla każdego Kowalskiego. Ale nie lepiej kupić starego gruchota marki premium lub z wypasionym silnikiem pomijając kwestie bezpieczeństwa.

Selekcja naturalna działa i dobrze.

#motoryzacja #wypadek #polska
Caracas - Przeglądając internet (wczoraj sobota więc odwyk od neta) zobaczyłem ten wy...

źródło: temp_file8115178512455969387

Pobierz
  • 66
  • Odpowiedz
Każdy kierowca - odpowiedzialny kierowca musi w mieście liczyć się z tym


@Caracas: co za bzdury. Spróbuj obciążyć się wieloma bodźcami i zobacz czy będziesz nadal podejmować przewidziane decyzje XD
  • Odpowiedz
@Caracas: Tylko że sam nie jesteś wiele lepszy, bo pieszy nie miał żadnego udziału w tym wypadku. Co najwyżej by go pokarało za przechodzenie w takim miejscu
  • Odpowiedz
via Android
  • 4
@PozdroPocwicz Jakie bzdury? Ja w mieście nocą jeżdżę max do 45 km/h nie przegap pomijam sobie żadnej niebezpiecznej sytuacji z mówię strony. Ostatnio wybiegła mi na ulicę o 3 nad ranem kobieta i samochód sam zatrzymał się (system wykrywania pieszych) na odległości kilku metrów. Babka nawet dobrze nie zauważyła, że cokolwiek takiego miało miejsce
  • Odpowiedz
@PozdroPocwicz

>Każdy kierowca - odpowiedzialny kierowca musi w mieście liczyć się z tym


@Caracas: co za bzdury. Spróbuj obciążyć się wieloma bodźcami i zobacz czy będziesz nadal podejmować przewidziane decyzje XD


sam jesteś bzdura. to co napisałeś, to codzienność zawodowych kierowców.
op ma rację. jakby typ jechał prawidłowo , uwzględniając warunki na drodze, to spokojnie by whamowal o ile w ogóle by potrzebował
  • Odpowiedz
@Caracas: nie obchodzi mnie jak jeździsz po swojej mieścinie i nie równaj do siebie bo nie każdy jest tobą.
Pieszy przechodzący w miejscu niedozwolonym musi się liczyć z tym, że #!$%@? go auto. Po to są zasady regulujące ruch drogowy aby je przestrzegać. Jak ktoś lubi podkładać się pod rozpędzone auto to można go najwyżej nazwać samobójcą.
  • Odpowiedz
@Caracas: Jak w nocy jezdzisz max 45 to może nie wsiadaj za kółko albo zrób sobie jakieś szkolenia? xD

W nocy jesteś praktycznie sam na ulicy wiec co ty odwalasz?
  • Odpowiedz
@cwlmod: on jeździ 45kmph bo boi się że stara baba mu wyskoczy w miejscu niedozwolonym xD
logika purchlaka który najchętniej zabroniłby ruchu drogowego bo to ogromne zagrożenie dla świętych bezrozumnych krów.
  • Odpowiedz
via Android
  • 18
@PozdroPocwicz Jeżdżę też 200 na autobahm pod Berlinem.
No ale jak pisałem wcześniej Ty masz kontrolę nad swoim autem i przepisy dotyczą każdego tylko nie Ciebie. Może niedługo Ciebie zobaczymy na takim filmiku z takim podejściem;)
  • Odpowiedz
@muchabzz: nie rozumiesz bo zapewne nie umiesz czytać. Wyjdź na dwór, popatrz na jadące samochody. Wyobraź sobie ile one mogą ważyć i jakie #!$%@?ęcie wywołują jak się rozpędzą. A później doczytaj przepisy w kwestii przechodzenia pieszych przez jezdnię.
Taka debilna narracja jaką tutaj prezentujesz nieustannie prowadzi do wypaczania sensu poruszania się autem bo sam fakt istnienia samochodu to już zagrożenie dla pieszego a ciągle obniżane ograniczenia prędkości zmniejsza sensowność transportu autem.
  • Odpowiedz
@Caracas: ograniczenia prędkości 40 albo 50km/h przewiduje się pod kontakt z innymi autami albo z infrastrukturą drogową, nie z bezmyślną małpą wpełzającą na jezdnię w miejscu niedozwolonym. Gdyby to ostatnie brać pod uwagę to wszędzie byłoby ograniczenie do 20km/h albo w ogóle zlikwidowano by samochody.
  • Odpowiedz
@Caracas: Oczywiście ze tak. Jesli zadajesz takie pytanie to już wiadomo że jesteś słabym kierowcą tylko nawet sobie zdajesz sprawy dlaczego xD

Nie jezdzij lepiej tak szybko na autobahna bo mam poważne wątpliwości czy nieslugo sie nie zabijesz

@PozdroPocwicz oj i zaraz nas bedzie pouczał jak to trzeba być na wszystko gotowym bo jakas baba mu raz gdzies wyskoczyła (i to nie jego wina) albo że zaraz mi się teleportuje na
  • Odpowiedz
@Caracas usprawiedliwiają go tylko jemu podobni, tak się kończy jak ktoś przeceni swoje umiejętności prowadzenia auta. Ten pieszy nawet jakby przechodził przez przejście gdzieś dalej to pewnie została by z niego mokra plama na asfalcie, a tak przynajmniej szkoda żadna. Ba, nawet powiedziałbym że chłopak zrobił każdemu przysługę bo żaden normalny człowiek jadąc autem już nie będzie musiał spotkać takiego peta na swojej drodze
  • Odpowiedz
via Android
  • 15
@PozdroPocwicz A to taki trudny manewr w mieście zatrzymać się w bezpiecznej odległości przed pieszym? Serio :D?

Nowe auta robią to za Ciebie jak jedziesz zgodnie z przepisami i nie wyłączysz tej funkcji
  • Odpowiedz